Ядерні погрози, мобілізація в РФ та закінчення війни в Україні: ключові меседжі з інтерв’ю Столтенберга (ВІДЕО)

Єнс Столтенберг. Фото: ap.org

Путін прорахувався щодо України та зробив велику помилку. У Сполучених Штатах генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав інтерв’ю агентству Reuters і зробив низку заяв. Зокрема, він заявив, що країни Північноатлантичного альянсу мають намір посилити тиск на країну-агресора, Росію, і вводитимуть нові санкції. А також зазначив, що оголошення президентом РФ Путіним часткової мобілізації не стало сюрпризом для членів Альянсу, передає FREEДОМ.

Столтенберг упевнений, що часткова мобілізація в Росії та підтримка проведення так званих “референдумів” на тимчасово окупованих територіях України демонструють: війна йде не за планом Кремля.

Генсек НАТО наголосив, що блок і надалі надаватиме підтримку Україні, а для Росії ухвалене рішення лише посилить і так непросту ситуацію.

“Ми досі бачили, що російські війська погано оснащені, їм не вистачає належного командування та контролю, і вони також борються з тиловим забезпеченням. Але, звісно, ​​більше військ призведе до ескалації конфлікту. Це означатиме більше страждань, більше життів — життів українців, але також і життів росіян. Президент Путін може покласти край цій війні, вивівши свої війська, зупинивши вторгнення в іншу країну”, — резюмував Столтенберг.

У зверненні до росіян Путін оголосив, що будуть призвані 300 тис. резервістів для бойових дій в Україні, і знову погрожував Заходу готовністю застосувати ядерну зброю для нібито захисту Росії.

“Хочу нагадати, що наша країна має у своєму розпорядженні різні засоби поразки, а за окремими компонентами й більш сучасними, ніж у країн НАТО, і за загрози територіальній цілісності нашої країни, для захисту Росії та нашого народу ми, безумовно, використовуємо всі наявні в нашому розпорядженні засоби — це не блеф”, — заявив глава РФ.

Столтенберг у відповідь на ядерні загрози Путіна зазначив, що зараз у НАТО не бачать змін у стані готовності російських ядерних сил. І наголосив, що Росія не зможе здобути перемогу в ядерному конфлікті.

“Ми подбаємо про те, щоб у Москві не виникло непорозуміння щодо того, як саме ми реагуватимемо. Звичайно, це залежить від того, яка ситуація чи яку зброю вони можуть використовувати. Найголовніше — не допустити цього, тому в нашому спілкуванні з Росією ми зрозуміло говорили про безпрецедентні наслідки, про те, що РФ не може виграти ядерну війну. Поки що ми не бачимо жодних змін у ядерній позиції, у ядерній готовності. Але дуже уважно стежимо за цим і зберігаємо пильність”, — сказав генсек НАТО.

Ядерна конфронтація між Заходом та Росією, а раніше Радянським Союзом, відбувається протягом 80 років, і зараз триває новий її виток, вважає експерт із міжнародних відносин Богдан Ференс.

І для України важливо почути чітку відповідь від країн-учасниць НАТО, як саме вони діятимуть під час ескалації загрози Росії.

“Я думаю, що для України важливо було б також почути, окрім поставок озброєння, більш конкретну позицію країн членів-НАТО про дії у разі, якщо раптом Росія все-таки, не дай боже, звичайно, застосовуватиме тактичне ядерне озброєння. Тобто прив’язка нас із країнами НАТО у реакції у відповідь має бути”, — говорить Ференс.

Генсек також сподівається, що війна в Україні закінчиться за столом переговорів, а завдання Альянсу забезпечити хороші “переговорні позиції” Києву.

На думку Столтенберга, війна між Україною та Росією закінчиться за столом перемовин після того, як Путін зрозуміє, що він програв на полі бою.

Читайте також: Росія не зможе виграти ядерну війну, — Столтенберг

Прямий ефір