Ядерна риторика — це улюблена іграшка СРСР, а тепер і російська спадщина, — Подоляк (ВІДЕО)

Михайло Подоляк. Фото: Бабель

Історична дата — пік Карибської кризи, коли світ опинився на межі ядерної війни. Світ чує багато ядерної риторики з боку Росії, тому що процес дезінтеграції радянської ідеології досі не завершений. Про це сьогодні, 27 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Аналогія набагато глибша, ніж просто паралель з Карибською кризою, попри те, що сьогодні ми теж чуємо багато ядерної риторики. Чому аналогія набагато глибша? Тому що, коли ти не завершуєш якийсь процес, а процес дезінтеграції радянської ідеології не завершений досі, — ось і бачимо такий скажімо абсурдистський вид реанімації ідеології Радянського Союзу”, — сказав він.

Радник ОПУ зазначив, що суть такої ідеології полягає в тому, щоб загрожувати та диктувати свої умови силою іншим, незгодним країнам.

“При цьому вигадуючи пояснення своєї безглуздої поведінки на зовнішньому ринку. У 1991 році не було закінчено розгляд цієї кризи. Це не питання 60-річної давності ексцесу, це питання того, що ексцес розпочався і досі продовжується. Росія не пройшла через усі необхідні етапи переосмислення своєї ролі і в тій кризі, і в усіх численних кризах, у яких СРСР брав ініціативну роль”, — зазначив він.

Щодо фінансування Росією авторитарних держав — це є результатом продовження політики ще Радянського Союзу, сказав Подоляк.

“Іран, який сьогодні загрожує світові використанням ядерної зброї тощо, — усе це є наслідком незакінчених, розпочатих справ. Росія має пройти через десовєтизацію. Вони ж люблять терміни з приставкою “де-“. Проте ядерна риторика — це улюблена іграшка Радянського Союзу, сьогодні бачимо це у російській спадщині”, — наголосив Михайло Подоляк.

Читайте також: Маніпуляції РФ щодо “брудної бомби” можуть бути викликані проблемами з ядерним шантажем, — розбір від експерта

Нагадаємо, Карибська криза стала, мабуть, небезпечнішим епізодом холодної війни, яку впродовж 40 років вели СРСР і США. Пік конфлікту припав на другу половину жовтня 1962 року.

Читайте також: Американські військові не виключають передислокацію на територію України: що відомо?

Прямий ефір