World for Ukraine у Жешуві — підсумки 3-денного саміту на підтримку України (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Головною темою саміту World for Ukraine (“Світ для України”), який три дні тривав у місті Жешув (Польща), стало питання — як зробити підтримку України у світі ще ефективнішою? До слова, від самого початку повномасштабної війни місто активно допомагало Україні. Напередодні Жешув відправив два генератори до Конотопа і планує нові постачання, повідомляє FREEДОМ.

Усі три дні у виставковому центрі G2A в Жешуві було людно. Там зібралися сотні представників благодійних фондів, бізнесів і державних структур із різних країн світу. Усі вони — партнери України. На саміті World for Ukraine вони обговорювали проблеми, з якими Україні довелося зіткнутися через російську агресію, шляхи їхнього розв’язання, а також радилися, як зробити допомогу українцям ефективнішою.

“Хочу сказати нашій іноземній аудиторії: нам потрібна ваша допомога! Безліч країн нас уже підтримує і вірить у нас. Якщо ми програємо в цій війні, ви теж програєте. Нам потрібна ваша підтримка і зброя. Також потрібна підтримка у відновленні України. Я впевнений, що в єднанні наша сила. Разом ми виграємо цю війну і відновимо мир”, — звернувся до учасників радник міністра закордонних справ України Андрій Дещиця.

Одна з головних тем саміту — збитки, завдані економіці України, зокрема бізнесу. За даними аналітиків, від початку повномасштабної російської агресії 33% українських бізнес-проєктів змушені були повністю або частково закритися. Водночас підприємці показали високу здатність до адаптації і зараз зросла кількість тих, хто повернувся до роботи. Величезну роль зіграла підтримка міжнародних партнерів.

“Ми дуже вдячні Європейському Союзу за так звані безвізи з ЄС — транспортний та митний. Також дуже підтримало український бізнес скасування квот і ввізних мит для українських товарів. І ми дуже вдячні нашим міжнародним партнерам за все, що вже було зроблено. Водночас ми розуміємо, що потрібна подальша взаємодія та кооперація”, — сказала заступниця керівника Спілки українських підприємців Тетяна Паламарчук.

Потрібна підтримка і у відновленні інфраструктури України. За даними профільного міністерства, у цій сфері збитки сягнули 35 млрд доларів, і ця цифра постійно зростає. Для того, щоб усе відбудувати, вже зараз потрібно 75 млрд доларів. У відновленні України зацікавлені великі міжнародні організації та донорські фонди. Чекати на закінчення війни вони не хочуть і починають роботу вже зараз.

“Україна зараз і, зокрема транспортна інфраструктура, є таким зеленим майданчиком, green project, для інновацій, для інвестицій і в нашій країні ми можемо побудувати просто щось фантастичне. У нас є повністю для цього можливості. Основний концепт, який ми закладаємо під час будівництва та реконструкції об’єктів, це побудувати перше — з урахуванням сучасних технологій, з урахуванням використання нових матеріалів, і з урахуванням повної діджиталізації процесів”, — розповіла директорка команди підтримки реформ Міністерства інфраструктури України Ірина Кошель-Репневська.

Допомога, яку надають партнери Україні, охоплює багато галузей. Це може бути французький фонд, який закуповує дрони для української армії, або польська організація, яка допомагає освоюватися українським біженцям. Усі вони готові надавати підтримку й надалі. Один із них — засновник фонду Global Empowerment Mission Майкл Каппоні. Він живе в Києві, а його організація ремонтує зруйновані вибухами будинки українців.

“Це дуже важливо. Якщо хтось живе у квартирі і все, що йому потрібно, — це нові вікна. Легше купити їм ці вікна, ніж їм доведеться покинути країну. Ми співпрацюємо з різними областями та містами України. Чернігів, Буча, Одеса, Кременчук, Вінниця. Допомагаємо з ремонтом багатоквартирних і приватних будинків. Ми вже закінчили 250 проєктів. Ще ми щодня відправляємо гуманітарну допомогу по всій Україні, приділяючи особливу увагу сходу”, — повідомив Каппоні.

У пошуках шляху, як зробити підтримку України ефективнішою, беруть участь і стартапи. Їхні винаходи можуть не лише суттєво допомогти Україні, а й у майбутньому зацікавити міжнародних партнерів. Наприклад, винахід, який допоможе вберегтися від уламкових поранень. Саме з цієї причини на полі бою найбільша кількість смертей.

“Ми назвали його “антиуламкова штора”. Використання арамідного волокна, всі знають це волокно як кевлар, дає можливість захищати, наприклад, бліндаж, автомобіль, якщо він обклеєний цим волокном. Медик, коли він уже безпосередньо поруч із бійцем, може накривати себе і його таким захисним матеріалом. Ми зараз працюємо над тим, щоб зібрати велику кількість такого матеріалу від різних людей у Європі. На складах, у зв’язку із закінченням терміну експлуатації, є величезна кількість бронежилетів другого класу, і ми хочемо з цього матеріалу вирізати і зшивати такі полотна і створювати такий захист”, — повідомив керівник інженерної компанії Green wave Володимир Новий.

Три дні саміту World for Ukraine об’єднав сотні однодумців з усього світу. Вони обмінювалися досвідом, налагоджували зв’язки та знаходили партнерів для своїх ідей. І головна ідея в тому, що Україна може впевнено розраховувати на підтримку світу й надалі.

Читайте також: Експорт зерна, культура, допомога біженцям: які теми порушували на саміті World for Ukraine (ВІДЕО)

Прямий ефір