Вивантажують особовий склад не ближче, ніж за 100 км від передової — бояться ударів ЗСУ, — військовий експерт

Російські солдати. Фото: gur.gov.ua

Новою проблемою Збройних сил РФ стало питання підвезення особового складу окупаційних військ на передову. Роблять це росіяни акуратно, не менш як за 100 км від лінії фронту. Це свідчить про те, що вони бояться прицільних ударів Збройних сил України по скупченню військ. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський.

За словами експерта, у логістичному потенціалі Збройних сил Росії (ЗС РФ) розглядаються кілька напрямків. Перше, це можливість країни-агресора забезпечувати свої війська обмундируванням.

“Таку можливість вона має. Є інформація, що на білоруських підприємствах вже зараз шиється форма для окупантів”, — сказав він.

Друге питання — це гроші. Грабський зазначив, що поки що в Росії в економічному питанні все гаразд, і навіть стеля ціни на російську нафту, 60 дол. за барель, є комфортним обмеженням для Росії.

Що стосується запасів і ресурсів, із деякими видами вони мають певні складнощі. Грабський зазначив, що вже відомо, що ЗС РФ не встигає заповнювати запаси боєприпасів, які використовуються безпосередньо на лінії фронту.

“Є таке поняття як підвіз: тут у росіян промальовувалися не глобальні, але значні проблеми. А саме надійшов наказ, що вивантаження військ необхідно здійснювати не ближче, ніж за 100 км від лінії бойового зіткнення. Тобто для того, щоб мінімізувати удари по найуразливішому місцю військ, вони беззахисні, коли перебувають на розвантаженні”, — повідомив він.

Експерт зазначив, що аналогічний характер логістичних доставок мають і матеріальні засоби: боєприпаси, паливо та інше.

“Це збільшує “плечо” автомобільного підвезення, це технічний термін, військові зрозуміють. Таке збільшення “плеча” підвезення теж послаблює можливості щодо забезпечення ударних угруповань військ”, — сказав він.

Таким чином, за словами Грабського, російські війська мають можливості для того, щоб продовжувати бойові дії з відносно високою активністю, що вписується в концепцію Росії утримати українські території, які вони окупували сьогодні.

“Для того, щоб закінчити підготовку підрозділів, які зараз проходять навчання на полігонах та у навчальних центрах. А через якийсь час спробувати здійснити прорив, настання. На користь противника відтягнути час, вести оборонні дії з окремими елементами спроб наступу. А для нас важливо тиснути на супротивника, не давати йому можливості перепочити, зосередитися і підготуватися до якихось серйозніших дій. Динаміка бойових дій залишається високою”, — підсумував Сергій Грабський.

Читайте також: Українські військові пройдуть навчання на американській базі у Німеччині — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір