Виставка сучасного українського мистецтва “Класика майбутнього” триває в Чорногорії

Фото надано ADRUM 

У Чорногорії відбувається виставка сучасного українського мистецтва “Класика майбутнього” художника UDRA (Олександр Удра), організована Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM за підтримки Посольства України в Чорногорії. Проект засновано ТЦ “Домосфера”, реалізовано – STUDIORAR.

28 листопада виставка відкрилася в Арт-павільйоні Асоціації образотворчих художників Чорногорії у столиці Подгориці, а 12 грудня експозиція перемістилася в Котор, де триватиме до кінця року в культурному центрі “Nikola Djurkovic”. На початку проекту відбулася пресконференція, де виступили президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяна Колесніченко, тимчасовий повірений у справах України в Чорногорії Наталія Фіялка і голова Асоціації художників Чорногорії Ігор Раксевіч. На відкритті виставки в Которі гостей привітали автор виставки Олександр Удра, консул Посольства України в Чорногорії Михайло Шматов, директор культурного центру “Nikola Djurkovic” Тетяна Ільцив-Мільєнович і президент ADRUM Тетяна Колесніченко. На презентаціях у Подогориці та Которі були присутні видатні чорногорські митці, культурна та бізнесова еліта, представники влади Чорногорії й дипломатичних місій інших держав, українська діаспора Чорногорії. Проект отримав широкий резонанс у медіа та суспільстві як нове явище в сучасному мистецтві, котре підіймає новими мистецькими рішеннями актуальні світові проблеми екології, відповідального виробництва та відповідального споживання. Ці теми дуже близькі Чорногорії як екологічній країні, тому суспільство особливо чуйно відреагувало на експозицію.

“Класика майбутнього” містить художні образи, які відображають тенденції сучасного суспільства: естетичність, екологічність і відповідальне споживання. Виставка складається з чотирьох розділів: “Інша планета”, “Віртуальна реальність”, “Паралельний світ”, “Майбутнє”. Біля кожної картини є QR-код, за допомогою якого глядач може розширити свої враження від мистецтва доповненою реальністю.

На полотнах представлено образи сучасного мистецтва, котрі поєднують прогресивний розвиток суспільства й застереження про те, що може статися, якщо не йти шляхом відповідального споживання і завбачливого ставлення до екології: пошук інших планет може стати необхідністю; простими і зараз доступними радощами, такими, як пробіжка, здорова їжа чи відпочинок на морі можна буде насолодитися тільки у віртуальній реальності; чисте повітря стане рідкістю, а особистість людини буде міститися в андроїдних тілах, бо людство втратить дітородну функцію. Це фантазії на тему сьогодення, яке завтра може стати реальністю. Нещодавно проект із великим успіхом експонувався в Національному музеї Тараса Шевченка, критики та медіа назвали його новим напрямом у сучасному мистецтві.

Для створення образів обирали предмети фабрик, представлені у ТЦ “Домосфера”, які дотримуються екологічних принципів виробництва: вживання вторинної деревини та сухих дерев, використання фарб на водній основі, проектування меблів та упаковки, які піддаються ресайклінгу, використання сонячної енергії, організація практично безвідходного процесу, у якому із залишків сировини виготовляють посуд, іграшки, декор тощо.

Художні образи проекту розроблено за ініціативи ТЦ “Домосфера”.
Створений промоушн і продакшн від STUDIORAR.

Автор – художник і режисер UDRA (Олександр Удра).

Дуже дякуємо унікальному українському брендові “Етнодім”.

Інформаційні партнери: UATV, Обозреватель, журнал “Million“, портал міста Києва.

Прямий ефір