Використання “смартгрошей” розширюватиметься в Україні, – Милованов

Фото Укрінформ

В Україні розширюватиметься використання “смартгрошей“, електронних гривень, які можна буде витратити на певні цілі. Прикладом такої системи є програма “єПідтримка” з видачі 1 000 гривень вакцинованим українцям.

Про це у програмі “Взгляд с Банковой” телеканалу UA розповів радник керівника Офісу президента України, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

“Економісти сперечаються на тему – чи можна змусити або промотивувати людей грошима вакцинуватися, якщо вони не хочуть? Чи справедливо платити тисячу тим, хто вже провакцинувався та вакцинувався б у будь-якому разі? Чи мають отримувати цю тисячу багаті люди, які й так одержують великі гроші?”, – сказав він.

Але головна проблема України – низький відсоток вакцинованих людей. Милованов наголосив, що наявні 40% вакцинованих – це добре, “але потрібно набагато більше”. Тому необхідно використовувати будь-які механізми для мотивації до вакцинації.

“Тоді ми, як держава, набагато більше врятуємо життів людей, набагато більше допоможемо економіці. І якщо ця 1 000 гривень сприятиме ухваленню рішення вакцинуватися – це добре”, – додав він.

Важливо, що використання цієї 1 000 гривень обмежено певними сферами, завдяки цьому відбувається підтримка сервісних галузей, які найбільше страждають від карантину.

Милованов упевнений, що тенденція, коли гроші спрямовуватимуться на певні цілі, у сучасній світовій та українській економіці розвиватиметься дедалі більше.

“Згодом ми побачимо те, що називається “смартгроші”, які потрібно використовувати таргетовано. Вони вже зараз працюють через “Дію”. А згодом буде запроваджено електронну гривню, яку можна буде витрачати на певні цілі. І через “Дію” можна буде відстежити, чи правильно вони витрачаються. Технології дозволяють це й підвищують ефективність використання таких програм”, – наголосив він.

Повна версія інтерв’ю: Економічний паспорт, 1 000 гривень вакцинованим та “Дія.City”: “Взгляд с Банковой” з Тимофієм Миловановим

Нагадаємо, сьогодні офіційно стартував проєкт “єПідтримка“.

Читайте такожУкраїнці активно витрачають гроші за вакцинацію на книги, – Ткаченко

Прямий ефір