“Вправити мізки Путіну”: інструменти впливу на президента Росії назвав політолог

Акція на підтримку України. Фото: Facebook

“Вправити мізки” президенту РФ Володимиру Путіну може насамперед перемога України у війні та жорсткі санкції. Для цього світ має продовжувати допомагати Україні. Про це сьогодні, 24 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

Так, він розповів про інструменти впливу на президента Росії.

“На жаль, немає якогось чарівного інструменту, який би ось зміг вплинути на мізки Путіна. Давайте будемо реалістами. Тут необхідне зусилля з різних боків. Головний інструмент вправляння мізків Путіна, на жаль, той самий, що було раніше, — це успішні дії Збройних сил України, це воєнні перемоги над Путіним”, — заявив Фесенко.

На думку політолога, країни-партнерки України мають допомогти більш масштабним постачанням озброєння, такого як бронетехніка для ведення наступу, системи протиповітряної (ППО) та протиракетної оборони (ПРО), а також ракетне озброєння.

“Для цього треба допомогти Україні, допомогти більш масштабно, оперативніше, масштабнішими постачаннями зброї, тієї зброї, якої у нас поки що немає. Я маю на увазі і бронетехніку, яка необхідна для наступу, системи ППО, щоб росіяни не могли атакувати об’єкти критичної інфраструктури в Україні та в цілому мирне населення. ПРО нам потрібна. Ракетна зброя для того, щоб ми могли завдати більшої шкоди росіянам. Ось тоді це діятиме на мізки Путіна. Це перше”, — сказав він.

Крім того, вважає політолог, потрібно запроваджувати обмежувальні заходи проти іноземних компаній, які допомагають Росії обходити санкції.

“Друге — потрібні жорсткіші санкції. Потрібно посилення механізму вторинних санкцій, покарання тих компаній у третіх країнах світу, які формально не підтримують санкції, але торгують із Росією, фактично допомагають обходити санкції. Ось щодо них треба вводити вторинні санкції. Це не санкції проти країн, санкції проти конкретних компаній. Досвід показує, це діє. Якщо говорити про те, хто може вправляти мізки Путіну, це насамперед ті країни, які з ним підтримують відносини, які торгують з Росією, якщо вони не зацікавлені у погіршенні світової ситуації, у руйнуванні світової торгівлі, вони повинні ставити, скажімо так, умови Путіну жорсткіше. Зважаючи на все, у Самарканді на саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС, — ред.) Путіну вже почали вправляти мізки. Тому він приїхав роздратований. Неправильна реакція була. Ось він почав”, — пояснив Фесенко.

Також, на думку політолога, впливати на РФ мають і її країни-партнерки — Індія, Китай та інші для недопущення погіршення економічної ситуації.

“Він пообіцяв прем’єр-міністру Індії, що він готовий до мирних перемовин, а почав робити прямо протилежне, оголосив мобілізацію. Отже, треба посилювати тиск на Путіна не лише країнам Заходу, а й Китаю та Індії. Якщо вони не хочуть погіршення міжнародної економічної ситуації, вони мають посилити свій тиск на Путіна. Ось усі разом — від військового тиску, від військових поразок російської армії в Україні до впливу на Путіна тих, хто поки що має справу, торгує з Росією, саме це разом, може, я думаю, поступово і вправить мізки російському лідерові”, — каже він.

Але, як зазначив Фесенко, рано чи пізно російський народ має дійти розуміння, що треба поміняти Путіна на нормального лідера.

“А взагалі останній інструмент він усередині Росії. Рано чи пізно російський народ повинен дійти висновку, що треба такого лідера міняти на більш нормального, такого, який не приноситиме лиха і проблеми і всьому світу, і своїй власній країні. Тобто російський народ має вправити мізки. Напевно, їм треба і самим собі вправляти мозок і тоді вже вийде і з Путіним”, — підсумував Володимир Фесенко.

Читайте також: Зеленський грає велику роль в історії, а Путін запам’ятається як “жахливий лідер”: президентів України та Росії порівняв Тейлор

Нагадаємо, в Узбекистані президент РФ Володимир Путін зустрівся з главами Китаю та Індії  найбільшими країнами-партнерками Росії. Втім, як зазначають експерти, ця зустріч яскраво продемонструвала падіння репутації глави Кремля навіть серед колишніх союзників. Щобільше, на саміті ШОС жодних реальних результатів, окрім пропагандистських, Путін так і не досяг.

Читайте також: Путін та Росія опиняються у дедалі більшій ізоляції — фактори (ВІДЕО)

Прямий ефір