Восьмий пакет антиросійських санкцій: що передбачають нові обмеження (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Головним пунктом 8-го пакета санкцій став ціновий максимум на російську нафту. Цей механізм дозволить обмежувати діяльність компаній, які володіють, страхують або обслуговують кораблі з російською нафтою та нафтопродуктами, якщо ціна на паливо буде вищою від цінової стелі. Мета — не дати Російській Федерації перенаправити експорт нафти в інші країни, адже найбільший ринок збуту Європейський Союз, з грудня припинить закуповувати у Кремля нафту, інформує FREEДОМ.

“Повноцінної альтернативи для Росії фактично немає. Тому це досить потужний та сильний удар по російській економіці. Коли ми це побачимо? До 5 грудня цього року мають бути узгоджені ці позиції також із країнами G7 (“Великої сімки”). І коли буде введено повні обмеження, рахуйте з 5 грудня, відповідно, це буде дуже потужний удар по російській економіці на 2023 рік. Вона втратить значну частину своїх доходів”, — зазначив керівник аналітичного спрямування Мережі захисту національних інтересів “АНТС”.

Євросоюз розширює список категорій товарів, імпорт яких до Росії заборонено.

Йдеться про товари подвійного призначення, сталеливарну продукцію, дорогоцінні камені та метали, деревину, папір, пластмасу, і навіть про сигарети та косметику. Це — 7 млрд євро збитків для російської економіки.

Крім того, наразі росіяни не зможуть отримувати послуги європейських фахівців та структур у сферах юриспруденції, архітектури та IT (Information Technology).

За словами експертів, галузь інформаційних технологій постраждає особливо.

“Сучасні сервери більше не повинні йти до Росії. Йдеться про ті, які забезпечували збір даних та контроль, який здійснюють їхні власні компанії на кшталт “Яндекса” чи “ВКонтакті”. Я вважаю, що ми маємо очікувати спочатку — велике гальмування, потім відставання, відкат назад і, безумовно, відсутність прогресу на майбутній розвиток”, — повідомила голова правління ГО “Рада інформбезпеки та кіберзахисту” Елліна Шнурко-Табакова.

Також у новому пакеті санкцій проти Росії розширили персональний список обмежень.

Наразі під санкції потрапляють організатори псевдореферендумів на тимчасово окупованих українських територіях, топчиновники економічного та фінансового секторів, а також військові та пропагандисти.

До цього в списку санкцій вже були 1300 російських громадян. На запровадження 8-го пакета відреагували у Києві.

“Ми вдячні за важливий крок солідарності Євросоюзу. Водночас ми очікуємо, що санкційний тиск на агресора продовжиться. Необхідне повне відключення всіх російських та білоруських банків від системи SWIFT, запровадження повного енергетичного ембарго, заборона входу суден під прапорами країн-членів ЄС до російських морських портів, а також припинення видачі віз для російських громадян. Чим швидше ЄС та країни G7 накладуть такі заборони та санкції проти Росії, тим швидше вдасться завершити цю війну”, — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Крім того, буде розширено критерії для запровадження вторинних санкцій. 

Ці обмеження вводять проти тих громадян та компаній, які допомагають Росії знаходити лазівки у законі. Разом це, за словами експертів, призведе до скорочення доходів російського бюджету.

Проте у низці держав Євросоюзу вважають ці заходи недостатніми.

“Треба оцінювати так, як є, що час сильних пакетів уже минув. Під час читання поданих документів іноді складається враження, що винятків більше, ніж самих санкцій. Але це краще ніж нічого. Краще ніж жодного пакета: є подальша ізоляція Росії, є дискусія про осіб, які не зможуть їздити до Європейського Союзу. Це слабко, але ми рухаємося вперед”, — зазначив міністр закордонних справ Литовської Республіки.

Попередні 7 пакетів європейських санкцій вплинули на всі сфери життя Росії.

Автомобільна та авіа-галузі фактично припинили своє існування, візовий режим з країнами ЄС ускладнений, а нафтові доходи лише за вересень упали на 22 млрд руб.

Санкції Євросоюзу мають накопичувальний ефект, тому їхні наслідки неминуче відчує кожен росіянин.

Читайте також: Чиїм коштом планує воювати Кремль — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір