Восьмий пакет антиросійських санкцій: обмеження нафтових цін може призвести до кризи в РФ, — аналітикиня

Ілюстрація: gettyimages.com

Введення в рамках восьмого пакета антиросійських санкцій правової основи для обмеження цін на нафту буде болючим для Російської Федерації і може призвести до кризи у цій країні. Про це сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала аналітикиня Київської школи економіки Юлія Павицька.

“Справді, ключовим рішенням у цьому пакеті є запровадження правової основи для обмеження цін на нафту. І це, безумовно, буде болючим для Російської Федерації та для їхнього бюджету, оскільки завжди, коли у них падають доходи від нафти та газу до критичного рівня, який становлять 150 мільярдів доларів на рік, у них починається криза. Тому якщо ми дивимося загалом на восьмий пакет, критично важливо, що, нарешті, Євросоюз ухвалив це рішення”, — зазначила експертка.

За її словами, важливим є, на якому рівні буде зафіксовано ціновий кордон, оскільки саме він визначатиме, скільки доходів все ж таки залишиться в бюджеті Російської Федерації.

Павицька повідомила, що останні цифри, які публічно оголошували, — 50 доларів за барель.

“За нашими оцінками, цього недостатньо. І ось ця стеля ціни має бути встановлена на рівні 35-40 доларів за барель. Що це дозволить? Це суттєво скорочує доходи, які отримує російський бюджет. Але російським компаніям все одно залишається мінімально вигідніше зробити і продати, ніж просто спалювати. Тобто ось це дозволить максимально зменшити доходи до бюджету, при цьому не поламати енергетичний ринок. Тобто ми ставимо на 35-40. Більше жодних публічних обговорень ціни поки що ми ще не спостерігали. Найближчими днями тижня ця дискусія буде досить активно проводитися”, — сказала аналітикиня.

Вона також наголосила, що у Кремля залишається дедалі менше варіантів для енергетичного шантажу навіть на тлі підвищення ціни через рішення країн ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти.

“Ми вже бачимо, що Євросоюз дуже сильно скоротив свою залежність від російських енергоресурсів. США готові відкривати свої сховища і заповнювати ринок, щоб згладити ці цінові сплески. Тому в супер-короткостроковому періоді, найімовірніше, і ми це вже бачимо, що ціна зросла, але в довгостроковому періоді у Путіна залишається все менше опцій для шантажу і на те, скільки світ вестиметься і реагуватиме на подібні ситуації”, — вважає Павицька.

Вона констатувала, що в ЄС поки є сприйняття, що Росія — це сильний гравець, який диктує правила гри. Проте вже зараз у європейських країнах газові сховища повністю наповнені, виділено мільярди євро на підтримку громадян та компаній через те, що зростають ціни, скорочені постачання з Росії. Тому, за словами Павицької, твердження російської пропаганди, що Євросоюз не зможе пережити цієї зими, звучить як абсурд.

Читайте також: Восьмий пакет антиросійських санкцій: що передбачають нові обмеження (ВІДЕО)

Прямий ефір