Володимир Зеленський та Борис Джонсон обговорили безпекову ситуацію довкола України

Фото Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном.

Про це пише UA із посиланням на Офіс президента.

Сторони обговорили безпекову ситуацію навколо України та нещодавні ініціативи нашої держави в контексті мирного врегулювання, зокрема в межах Тристоронньої контактної групи.

Відбувся обмін думками щодо подальших кроків міжнародних партнерів України з метою деескалації ситуації та мирного врегулювання на Донбасі.

Борис Джонсон підтвердив рішучу й непохитну підтримку з боку Великої Британії суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

“Цінуємо лідерство Великої Британії, зокрема в межах головування у “Групі семи”, у формуванні єдиної скоординованої відповіді західних партнерів на дії РФ”, – наголосив Володимир Зеленський.

Лідери обговорили питання енергетичної безпеки. Вони висловили спільну позицію щодо неприйнятності використання проєкту “Північний потік-2” як зброї.

Співрозмовники позитивно оцінили двосторонню взаємодію щодо розвитку оборонних спроможностей нашої держави та зміцнення українського флоту.

Володимир Зеленський і Борис Джонсон відзначили суттєве зростання двостороннього товарообігу з початку дії Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією, а також перспективи для реалізації великих інфраструктурних проєктів.

Глава держави поновив запрошення Борису Джонсону відвідати Україну наступного року.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія додатково виділить 1 млрд фунтів стерлінгів на підтримку України.

Читайте також: Київ і Лондон працюють над візитом Джонсона в Україну в 2022 році, – Кулеба

Прямий ефір