Володимир Зеленський і Борис Джонсон обговорили євроатлантичну інтеграцію України

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єрміністром Великої Британії Борисом Джонсоном.

Про це пише UATV із посиланням на ОП.

Ключову увагу співрозмовники приділили питанням євроатлантичної інтеграції України, зокрема в контексті саміту НАТО.

Володимир Зеленський наголосив на важливості чіткої перспективи членства в Альянсі для України, яка рухається шляхом реформ в умовах складних безпекових викликів.

“Ми зробили все, що потрібно для отримання Плану дій щодо членства. Настав час, щоб наші партнери та союзники по Альянсу підтримали Україну конкретними діями та рішеннями”, – зауважив президент.

Глава держави відзначив вагому роль британського головування в “Групі семи” та окремо подякував за закріплені у підсумковому комюніке саміту G7 чіткі сигнали на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Читайте також: У Брюсселі сьогодні стартує саміт НАТО (ВІДЕО)

Володимир Зеленський також розповів Борису Джонсону про безпекову ситуацію на сході та біля кордонів України. Він наголосив, що повного відведення російських військ не відбулося, і рівень військової загрози для нашої держави залишається високим.

Президент акцентував увагу на важливості подальшої співпраці з Великою Британією у сфері розвитку оборонних спроможностей України та зміцнення українського флоту.

Крім того, Володимир Зеленський порушив питання протидії реалізації проєкту “Північний потік-2” і наголосив, що його введення в дію є неприпустимим.

Співрозмовники обговорили продовження діалогу на найвищому рівні. Володимир Зеленський підтвердив запрошення Борису Джонсону відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті “Кримської платформи” в Києві та заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський вітає підтримку України з боку лідерів країн G7.

Прямий ефір