Військова допомога Україні від Канади: як можуть використовуватися ракети, спрогнозував експерт

Валерій Рябих. Скріншот: uatv.ua

Канада в допомозі Україні робить акцент на посиленні засобами протиповітряної оборони (ППО). Ракети з нового пакету допомоги можуть використовуватися для раніше поставленої системи NASAMS або навіть бути інтегровані з пострадянськими винищувачами. Про це сьогодні, 12 червня, розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

“Фахівці не виключають, що, можливо, є якесь рішення для інтеграції цих ракет на пострадянські винищувачі завдяки використанню установки тих самих спеціальних засобів і пускових установок, які використовують на літаках західного зразка та адаптації системи наведення ракет на повітряні цілі. Також ракети можуть бути використані для протиповітряної оборони нашої країни. Час покаже, де будуть використані ці ракети”, — зауважив він.

Рябих вважає, що досить велика кількість ракет, які передає Канада Україні, є гарним показником і цільовим підходом партнерів із країн НАТО для надання допомоги Україні.

“Найімовірніше, що ці ракети не будуть зняті з арсеналу і баз зберігання збройних сил Канади, тому їхня фізична передача може бути досить швидким питанням”, — висловив експерт думку.

Додамо, що Канада пообіцяла передати Україні ракети AIM-7 Sparrow, конфіскований у РФ транспортний літак Ан-124 “Руслан”, 76 броньовиків Roshel Senator і 10 тисяч боєприпасів.

Читайте також: Україна вступить до НАТО, щойно дозволять умови: Зеленський і Трюдо підписали спільну декларацію

Нагадаємо, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 10 червня відвідав Київ із візитом. Він заявив, що Канада навчатиме українських пілотів і надасть Києву новий пакет військової допомоги на суму 500 млн канадських доларів.

Перша леді України Олена Зеленська та прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо провели зустріч у Києві та відвідали Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів “Лісова поляна”.

Прямий ефір