Відстань між угрупованнями РФ під Бахмутом з півночі та півдня становить лише 3-5 км, — Гетьман

Олексій Гетьман. Фото: Facebook/alexeyhetman

Усі дороги, які ведуть до Бахмута, перебувають під вогневим контролем противника, а відстань між його північним і південним флангами становить не більше 5 км. Проте бої за місто тривають уже 10 місяців, але захопити його ворогові не вдається. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Олексій Гетьман, оцінюючи ризики повного оточення Бахмута.

“Вони спробували тактику оточення міста, з півночі намагаються взяти у лещата. Дорогою М-03 просунулися практично до Часового Яру — кілометрів 10. З півночі також просунулася на 5-7 км. І зараз відстань між північним і південним угрупуванням російських військ — це лише 3-5 км. Тобто всі дороги, які йдуть із Бахмута на Часовий Яр, на Костянтинівку, якими ми можемо постачати боєприпаси, все, що необхідно для захисту Бахмута, перебувають під вогневим контролем ворога”, — схарактеризував ситуацію гість ефіру.

Водночас він наголосив, що вогневий контроль не означає фізичної присутності ворога на маршрутах постачання. Збройні сили України мають можливість пересуватися невеликими групами, маскуючи пересування. Можливості підтримувати боєздатність підрозділів, які обороняють Бахмут, наразі залишаються.

Гетьман також зазначив, що річка Бахмутка, яка поділяє місто на дві нерівні частини, стала для російських військ практично нездоланним кордоном.

“З одного берега перебувають наші війська, з іншого — їхні… У деяких місцях річка має ширину 10 метрів, 5 метрів, але це для них стало непереборною перешкодою, тому що ця річка під нашим контролем, зокрема із стрілецької зброї”, — коментує військовий аналітик.

Він зазначив, що бої там тривають щодня: по 10-15 атак на добу, включно з нічними. Ситуація залишається складною.

“Ми теж зазнаємо втрат, і тримати цю оборону досить складно, тому що ворог має чисельну перевагу в живій силі, у нього там більше артилерійських систем, техніки… Тому ситуація стабільно важка. Це означає, що там справді важко, і бої йдуть щодня”, — резюмував Олексій Гетьман.

Читайте також: Як ЗСУ тримають Бахмут — репортаж з лінії оборони (ВІДЕО)

Прямий ефір