Відновлення України у воєнний час та післявоєнний період: про інвестиції розповіли в Офісі президента

Ілюстративне фото: pixabay.com

В Україні створено великий інвестиційний фонд, завданням якого є відродження країни починаючи з періоду війни, а потім активне післявоєнне. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

За його словами, в інвестиційний фонд для відновлення України вже зроблені початкові інвестиції, які будуть мультипліковані на великі.

“І це частина цієї великої історії з погляду інвестицій. Усі розуміють, що інвестувати в країну, яка перебуває у стані війни, ризиковано, тому залучено додатковий трек так званих воєнних страховок”, — розповів Устенко.

Він зазначив, що зараз ведеться активна робота з партнерами у США, Європейському Союзі та Великій Британії.

“Суть полягає в тому, що інвестори й вітчизняні, і іноземні, які заходять в Україну, повинні й мають право бути застрахованими через купівлю та надання цих страховок від різних інституцій, які, в принципі, працюють на цьому ринку і можуть надавати ці страховки. Це означає, що інвестор продовжує нести звичайні ризики, які він ніс без війни, а ось воєнні ризики, якщо вони реалізуються, повністю покриваються коштом страховика”, — пояснив Устенко.

Радник президента зазначив, що це дає можливість не зупиняти інвестиційний процес у воєнний час.

Також він розповів про реалізацію програми Fast Recovery, яка є планом швидкого відродження України та відновлення української економіки.

“Але тут йдеться про критично важливі проєкти, які прямо зараз треба реалізовувати, до того ж реалізовувати на високій швидкості. І, наскільки я розумію, там йдеться про обсяг інвестицій на рівні до 20 млрд дол. І тут теж є суттєвий прогрес. Економіка продовжує свою роботу, і є чітке розуміння, що треба робити зараз, і цей план реалізується вже зараз”, — звернув Устенко увагу.

Він додав, що у цьому напрямі також ведуться зустрічі, йде обговорення та напрацьовуються конкретні механізми реалізації програми, у тому числі з погляду фінансово-інвестиційної складової.

Читайте також: Відновлення інфраструктури Донбасу після деокупації проводитимуть з нуля — прогнози експертів та політиків (ВІДЕО)

Прямий ефір