Відбувся запуск IV агрегату Дністровської ГАЕС (ВІДЕО)

Фото Укргідроенерго

На Дністровській гідроакумулюючій електростанції в Чернівецькій області запрацював четвертий агрегат II черги будівництва гідроакумулюючої електростанції в генераторному режимі.

Про це повідомляє UA.

Як зазначив прем’єрміністр Денис Шмигаль, який взяв участь у запуску агрегату, сьогодні відбулася значна подія.

“Цей блок забезпечує надійну маневрову потужність в обсязі 324 МВт в генераторному режимі, в якому він сьогодні був включений. В насосному режимі він запрацює через декілька місяців – до Дня енергетики, як пообіцяв генеральний директор. Тому, сподіваюсь, що це також дасть додатковий режим певної безпеки для нашої енергомережі, коли надлишкова нічна енергія буде фактично оброблятись і пізніше в пікові навантаження буде знов віддаватись у мережу шляхом роботи в генераторному режимі”, – сказав Шмигаль.

За його словами, йдеться про 430 робочих місць на цій великій гідроакумулюючій енергостанції, більше тисячі працівників підрядних організацій і загалом близько 10 тисяч людей, які залучені в суміжних виробництвах при підготовці обладнання, комплектації для станції.

“Основне обладнання на 80% українське, комплектація українська, звичайно, є складні електронні системи, які беруться в наших підрядників”, – сказав Шмигаль.

Раніше повідомлялося, що Україна створить кліматичний фонд за підтримки Світового банку.

Прямий ефір