Від розв’язаної Кремлем війни проти України програє значна частина населення РФ, — російський економічний оглядач

У Москві. Фото: ТАСС

Від розв’язаної Кремлем війни проти України виграє не найбільша частина населення РФ, інші змушені платити інфляційний податок. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський економічний оглядач Максим Блант.

“Поки що від війни виграє значна, але не найбільша частина російського населення. Це люди, які сиділи у в’язниці, пішли воювати, не отримували нічого, стали отримувати гігантські за російськими мірками гроші. Люди, які жили в депресивних регіонах, теж пішли воювати, стали отримувати великі гроші. Плюс ті, які влаштувалися на військові заводи, вони стали отримувати не стільки, але значно більше. Усі інші платять інфляційний податок”, — сказав він.

Блант навів кілька прикладів, як війна позначилася на звичайних росіянах.

“Якщо ви мати з двома дітьми та у вас зламалася пральна машина, ви не можете вже зараз піти в банк та взяти кредит на нову пральну машину під ті відсотки, які були до війни. Зараз вам доведеться відвалювати 30% річних. А для сім’ї, у якої сімейний бюджет зводиться ледь-ледь з кінцями, це вже непідйомна сума, яка виливається далі в боргову залежність перед банком, що зростає дуже швидко. Тобто ось ці високі ставки б’ють не тільки по промисловості, вони б’ють і по населенню. Те ж саме стосується автомобілів. У Росії в серпні був бум на ринку нових автомобілів, тому що всі знали: ось-ось Центральний банк знову підвищить ставку. Так і сталося”, — сказав економічний оглядач.

За його словами, за нинішніх ставок автомобіль для російської сім’ї стає розкішшю. Блант нагадав також, що на ринку залишилися тільки нові китайські автомобілі або контрабандні європейські, які теж коштують у півтора-два рази дорожче.

Він констатував, що в Росії величезна кількість людей звикла за 10 років зниження реальних доходів жити від кредиту до кредиту, постійно збільшуючи суму.

“Це не через те, що люди такі дурні й так погано планують сімейний бюджет. Але коли у вас реальна купівельна спроможність вашої зарплати або ваших інших доходів знижується, ви намагаєтеся хоч якось зберегти звичне споживання, залишитися на тому самому рівні, до якого звикли ваші діти. Багато росіян з 2014 по 2021 роки залізли в цей кредитний тягар. Зараз вони змушені йти на персональне банкрутство, опиняються в такій життєвій ситуації. Тому говорити про те, що війна ніяк не позначилася на росіянах, не можна. Не можна судити з якихось галасливих вулиць Москви, де відкрито кафе, де й далі сидять хіпстери та п’ють гарбузове лате. Ні. Не вся країна живе так, як живе Москва”, — сказав Блант.

Читайте також: Фінансування війни — головний пріоритет Кремля: бюджет РФ на 2025 рік передбачає рекордні військові витрати (ВІДЕО)

Прямий ефір