ПВК “Вагнер” стала частиною Росгвардії та відновила прийом добровольців, повідомляють російські регіональні ЗМІ. А керує тепер компанією син Євгена Пригожина Павло. Змінилися і правила набору до ПВК, передає FREEДОМ.
У Пермі та Новосибірську вже приймають охочих. Щоправда, умови наразі інші. По-перше, “Вагнер” став підрозділом Росгвардії. А по-друге, як кажуть вербувальники, поки що в’язнів не беруть.
“У нас все залишилося, як і раніше, — атрибутика, символіка. Набираємо тих, хто вже має бойовий досвід, у тому числі вже входив до складу ПВК. Єдина відмінність — беремо лише людей із громадянки, не з місць позбавлення волі”, — розповів представник ПВК “Вагнер” у Пермі
в інтерв’ю 59.RU.
Вербують у новий підрозділ Росгвардії чоловіків віком від 20 до 55 років. Термін контракту — від шести місяців, а оплата, за словами представників ПВК, становитиме від 80 тисяч до 240 тисяч рублів — залежно від місця, де служитимуть найманці.
Про відновлення набору в ПВК “Вагнер” раніше написало видання “Важные истории”. Оголошення про найм з’явилося в чатах родичів найманців ЧВК та в Telegram-каналах, пов’язаних з групою, але через якийсь час його видалили.
“Судячи з оголошення, набір відкритий для тих, хто раніше не брав участі у війні в Україні, а також людей, які не служили в армії, та людей з ВІЛ та гепатитом (їх у ПВК раніше збирали до загону “Амбрелла”)”, — із публікації видання “Важные истории”.
Наприкінці вересня 2023 року Путін зустрівся у Кремлі з екс-начальником штабу групи “Вагнер” Андрієм Трошевим та доручив йому сформувати нові підрозділи. А 29 жовтня видання “Военное обозрение” з посиланням на свої джерела повідомило, що “Вагнер” тепер входить до складу Росгвардії.
“Тут важливий момент, що набирають туди людей не з-за в’язниць, як сказав сам син Пригожина. Це пов’язано з тим, що вербування ув’язнених на війну здійснюється Міністерством оборони РФ… Завдань на війні вистачає, втім як і “зеків”, які чудово почуваються в інших приватних військових компаніях, що входять до складу Міноборони. Я думаю, що це буде щось на зразок елітного ПВК, у якому будуть люди підготовлені”, — сказав голова берлінського відділення правозахисної організації “Русь сидящая” Юрій Боровських.
Рішення сина Пригожина співпрацювати з Росгвардією — вимушений захід, кажуть аналітики. В іншому випадку Павло Пригожин втратив би більшу частину капіталів свого батька.
“У нього інших варіантів і немає, щоб продовжувати хоч якусь діяльність ПВК “Вагнер” доведеться грати за тими правилами, які їм диктує Кремль… Я думаю, із сином Пригожина “добре поговорили” і все йому пояснили”, — додав Боровських.
Для Кремля ж вигідно взяти під повний контроль ПВК “Вагнер”. Це свого роду страховка від повторного заколоту. А ще це дозволить завербувати більше новобранців для війни проти України. Судячи з того, що у ПВК готові розглядати кандидатури новобранців із ампутованими кінцівками, кадровий голод у російській армії жорсткий.
Читайте також: Спадщина Пригожина поділена: що і кому дістанеться, розповіла Романова