В Україні зросла вартість гектара землі, – Лещенко (ВІДЕО)

Фото Укринформ

Середня вартість одного гектара сільськогосподарської землі по Україні вже виросла до майже 44 тис. грн, а вартість такої землі в Києві сягає 240 тис. грн.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко на пресконференції, присвяченій 100 днів роботи ринку землі, пише UA.

“Середня вартість одного гектара сільськогосподарської землі за станом на жовтень становить 43 879 грн. Вартість землі для ведення товарного с/г виробництва досягає 32 857 грн, а для особистого селянського господарства – 33 тис. грн. Одночасно, у нас є Київська область, де середня ціна одного гектара с/г землі становить $240 тис.”, – сказав міністр.

Роман Лещенко повідомив, що такі землі в Києві та містах-супутниках, вочевидь, не будуть використані для сільськогосподарських потреб. За словами міністра, зараз учасники ринку землі формують ціни на сільськогосподарські ділянки, що виросли майже удвічі з моменту зняття мораторію на продаж.

Так, ще в липні 2021 року мінімальна середня ціна на с/г землю становила близько однієї тисячі доларів за гектар. До кінця року середня вартість гектара землі становитиме близько 50 тис. грн. У минулі два місяці середня вартість гектару становила близько 35 тис. грн. Тому міністр закликає українців поки не поспішати продавати землю.

Нагадаємо, заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба повідомляв про те, що є тенденція до збільшення кількості земельних угод та площі проданих ділянок. За його даними, щодня реєструється у середньому по 200 угод. Середній розмір земельної ділянки – приблизно 2 гектари, що відповідає середньому розміру земельного паю в Україні.

Читайте також: Земельна реформа в Україні уповільнена, – президент

Прямий ефір