В Україні збільшилися аліменти

Фото Укрінформ

З 1 грудня в Україні змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімуму.

Про це повідомляє UA з посиланням на Facebook Міністерства юстиції України.

Згідно з повідомленням, для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 2 100 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2 618 гривень.

Відповідно, зростають і прив’язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема, й аліменти на дітей.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів відтепер становитиме:

  • для дітей до 6 років – 1 050 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 1 309 гривень.

Разом із тим, якщо платник аліментів має достатній заробіток, то за рішенням суду встановлюється мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину в розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Крім того, відповідно до Сімейного Кодексу України, діти віком від 18 до 23 років теж мають право на аліменти за умови, що вони продовжують навчання ( денна, заочна форма). Так як вони повнолітні – то за основу розрахунку береться прожитковий мінімум для працездатних осіб. Відповідно, мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей віком 18-23 роки становить 1 240,5 гривень.

Стягувачам варто знати, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Нагадаємо, з 1 грудня в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 2 197 гривень до 2 270 гривень. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшується із 1712 до 1769 гривень.

Читайте також: Верховна Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

Прямий ефір