В Україні розробили чат-бот для моніторингу порушень на виборах (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Повідомити про правопорушення на виборчих дільницях наразі можна онлайн – в Україні розробили спеціальний чат-бот. Випробують його 31 жовтня під час позачергових та проміжних виборів.

31 жовтня у Харкові відбудуться позачергові вибори міського голови. Окрім того, відбудуться проміжні вибори народних депутатів України в одномандатних округах. А також проміжні та повторні місцеві вибори у 21 регіоні України.

Повідомити про правопорушення на виборах може будь-який громадянин. Для цього тепер не обов’язково викликати поліцію. А досить просто у Telegram відкрити чат-бот ChesnoControl, написати про відповідне правопорушення та пред’явити фотодокази.

За допомогою чат-бота також можна дізнатися:

  • як відбуваються вибори;
  • які бувають правопорушення;
  • які покарання за правопорушення передбачені.

“Виборець може повідомити громадську організацію “Рух “ЧЕСНО”, яка займається моніторингом виборів, і надіслати їй ці матеріали. Або передати їх до Національної поліції. Звернення може надійти через систему електронних звернень. Це один спосіб. Також можна надіслати (матеріали – ред.) електронною поштою на офіційну скриньку Національної поліції”, – зазначила лідер громадської організації “Рух “ЧЕСНО” Віта Думанська.

Правопорядок та чесне голосування на виборах 31 жовтня забезпечуватимуть майже 8,5 тисяч правоохоронців. Під охороною вже перебувають дві окружні та всі територіальні виборчі комісії. З 1 вересня, від початку виборчої кампанії, поліція зафіксувала 155 повідомлень про можливі порушення.

“Складено 28 адміністративних протоколів. Найбільше – за поширення хибних чуток, виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів, перешкоджання здійсненню виборчого права. Також розпочато 34 кримінальні провадження за фактами порушення виборчого законодавства”, – розповів заступник голови Національної поліції України, керівник патрульної поліції України Олександр Фацевич.

Стежитимуть за порядком на виборчих дільницях та в округах і онлайн – через геоінформаційний аналітичний портал Міністерства внутрішніх справ України. З його допомогою моніторити ситуацію можуть з будь-якої точки країни не лише поліцейські, а й пересічні громадяни.

“Це можна переглядати як за типами порушень, так і за географічною локацією, за виборчою дільницею. За будь-якими параметрами. Там є фільтри, вони відповідним чином налаштовуються і можна користуватися. Також є можливість визначати категорію правопорушень та отримувати певну статистику”, – заявив заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.

Детальніше – у сюжеті UA.

Нагадаємо, ЦВК акредитувала 23 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій на проміжних виборах народних депутатів України та місцевих виборах в одномандатних виборчих округах №184 (Херсонська область) та №197 (Черкаська область) 31 жовтня.

Читайте також: У ЦВК затвердили бюлетені на довибори в Раду

Прямий ефір