В Україні підписали меморандум для регулювання та покращення ринку деревини

Фото Укрінформ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Державне агентство лісових ресурсів України сьогодні, 25 листопада, підписали меморандум про співпрацю, що передбачає спільне регулювання організованого ринку деревини.

Про це повідомляє UA із посиланням на пресслужбу НКЦПФР.

«Наразі ринок деревини як товарний ринок знаходиться на початковому етапі своєї роботи. Але вже маємо і перші перемоги – зростання обсягів торгівлі лісом і, як наслідок, додатковий дохід для держави. До того ж ми розглядаємо товарні ринки не у відриві від інших регульованих нами ринків. Адже спотовий ринок допоможе створити нові похідні фінансові інструменти та хеджувати ризики. До слова, ми вже розглядаємо можливість запуску індексів на деревину і «карбонових облігацій», – зауважує голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

За термін торгівлі деревиною на ліцензованих біржових майданчиках держава отримала 1,1 млрд грн додаткового доходу від виставленої на торги необробленої деревини.

Меморандум передбачає:

  • консолідацію зусиль держінституцій, спрямованих на створення передумов ефективного розвитку;
  • функціонування ринку деревини, організованих товарних та ринків капіталу;
  • забезпечення прозорості діяльності учасників відповідних ринків;
  • надання взаємної консультаційної допомоги;
  • обмін інформацією;
  • загальні підходи до механізмів та інструментів якісного регулювання ринку, організованих товарних та ринків капіталу.

“Очікуємо прийняття закону про ринок деревини, який врегулює всі питання. Сьогодні ми вже бачимо якісні зміни в торгівлі деревиною на ліцензованих біржах. Підприємствами галузі за 10 місяців 2021 року отримано доходів на 6,5 млрд грн більше, ніж за аналогічний період. Ми раді, що регулятор ринку капіталу і товарних ринків розділяє наш підхід до охорони і сталого розвитку лісового господарства України”, – сказав голова Державного лісового агентства України Юрій Болоховець.

Раніше ми писали, що український омбудсмен Людмила Денісова повідомила про забруднення Чорного моря, погіршення водозабезпечення, техногенні катастрофи та інші екологічні проблеми тимчасово окупованої території АР Крим.

Читайте також: Мінінфраструктури та Airbus підписали меморандум про співпрацю

Прямий ефір