У Росії рекордний дефіцит бюджету, який уже в липні 2022 року оцінювався в 850 млрд руб., — експерт

В Москве. Фото: headtopics.com

Президент Володимир Путін накопичив у російському бюджеті достатньо коштів для початку повномасштабної війни проти України. Зокрема оскільки під час пандемії COVID-19 він не фінансував із бюджету витрати на охорону здоров’я та соціальну допомогу громадянам Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів професор міжнародної бізнес-школи IE Business School (Мадрид) Максим Миронов.

“У всьому світі від початку пандемії країни спрямовували фінанси на допомогу своїм громадянам: додаткові соціальні виплати, компенсації компаніям, зростання витрат на охорону здоров’я. Путін цього не робив. У той час як інші країни мали дефіцит бюджетів, Росія мала профіцит. Зрозуміло, для чого він збирав кошти”, — сказав експерт.

За словами Миронова, президент Росії усвідомлює, що може програти війну Україні та що російський бюджет невпинно зменшується.

“Путін банкрут. Вже липні цього року дефіцит бюджету оцінювався в 850 млрд руб. Це приблизно 10% ВВП у річному обчисленні. Це рекордний для Росії дефіцит за багато років. У серпні дефіцит був меншим, — 350 млрд руб. Це приблизно 4% ВВП і це також дуже багато. Тому Фонд національного добробуту Росії може бути витрачений до 2025 року”, — зазначив він.

Експерт нагадав, що європейські санкції також впливають на економіку Росії.

“Вже ухвалено восьмий пакет антиросійських санкцій. З грудня 2022 року буде обмеження цін на російську нафту. Далі ситуація з російською економікою буде лише погіршуватися. Наприклад, виробництво машин вже впало у 6-7 разів. Побутової техніки — у 2 рази. Путін витратить усі російські запаси до 2025 року або навіть до 2024 року, якщо не припинить війну проти України”, — наголосив він.

Миронов зазначив, що Кремль може скоротити витрати на повномасштабну війну анексією українських областей: Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької.

“Формально анексія українських територій може скоротити витрати російського оборонного бюджету просто тому, що зараз українські території нібито стали частиною Росії. Це означає, що на цих територіях для військових діють такі ж правила, як і на іншій частині Росії, і можна відправляти людей на війну вже не в рамках “спеціальної військової операції”, — зазначив він.

При цьому відновлювати анексовані території України режим Путіна не буде, вважає експерт.

“Путін не гірше за нас розуміє, що він може втратити ці території у будь-який момент. Тому збільшення оборонного бюджету РФ не пов’язане з анексією українських територій. Це пов’язано зі зростанням видатків на оборону, а точніше нападу”, — підсумував Максим Миронов.

Читайте також: Восьмий пакет антиросійських санкцій: обмеження нафтових цін може призвести до кризи в РФ, — аналітикиня

Прямий ефір