В ОП розповіли подробиці розмови президентів України та США

Фото ОП

Телефонна розмова президента України Володимира Зеленського та президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена була дуже продуктивною та своєчасною.

Про це сказав керівник Офісу глави держави Андрій Єрмак в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1”, пише UA із посиланням на ОП.

Зокрема, Джозеф Байден розповів Володимиру Зеленському про результати його розмови з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

“Президент Байден дуже відверто попередив про всі наслідки, якщо в Кремлі ухвалять рішення щодо ескалації навколо українських кордонів і аж до вторгнення на територію України. США – і президент Байден сказав про це дуже чітко – разом з партнерами готові до безпрецедентних санкцій у разі, якщо таке відбудеться”, – зазначив Єрмак.

Крім того, американський лідер підтвердив, що Сполучені Штати нададуть Україні всю необхідну допомогу для того, щоб наша держава мала змогу будь-коли дати відсіч.

Президент США чітко наголосив, що рішення щодо вступу України до НАТО є рішенням лише українського народу.

Байден вітає українські ініціативи, які були озвучені під час засідання Тристоронньої контактної групи, але поки не знайшли підтримки від усіх її учасників. Зокрема, як зауважив Єрмак, Україна запропонувала повернутися до режиму повного припинення вогню на Донбасі, про що було домовлено в липні 2020 року, відкрити КПВВ у Щасті й Золотому, які з українського боку вже рік як відбудовані на найвищому європейському рівні й готові працювати. Також українська сторона ще раз надала списки для звільнення своїх утримуваних громадян.

Андрій Єрмак зазначив, що сьогодні можна чітко говорити про те, що США ухвалили для себе рішення бути активним учасником мирного процесу на Донбасі. Хоча це й залежатиме від багатьох обставин.

“Це може бути паралельний трек разом із Нормандським форматом. Тому що треба поважати цей формат, оскільки наші партнери – Німеччина і Франція – протягом цих років дуже багато зробили. Я думаю, що наступного тижня в Брюсселі відбудеться зустріч президента Зеленського з президентом Макроном і новим канцлером Німеччини Шольцем. Ми продовжимо працювати над тим, щоб був проведений саміт лідерів держав – учасниць Нормандського формату. Але США ухвалили для себе чітке рішення бути активним гравцем у цьому процесі. Вони дуже зацікавлені в тому, щоб в Україні настав мир”, – сказав він.

Під час розмови з Джозефом Байденом Володимир Зеленський також порушив питання газопроводу “Північний потік-2”, внутрішніх загроз, зокрема політичної дестабілізації в Україні, інформацію про які передавали наші партнери. Також було обговорено перебіг реалізації реформ.

“Президент Байден привітав президента Зеленського з тим, що є дуже великий прогрес у проведенні реформ, особливо це стосується реформи судової гілки влади“, – сказав Єрмак.

Як повідомлялося, 7 грудня відбулися переговори президентів США та Росії. Джо Байден планував обговорити їхні результати особисто з Володимиром Зеленським.

Читайте також: Як Байден може вплинути на Путіна – думка політтехнолога

Прямий ефір