Російських хакерів неможливо поділити на військових та суто цивільних, оскільки всі вони контролюються російськими спецслужбами. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив генерал-майор запасу СБУ, директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.
“Нещодавно був великий обмін полоненими, політв’язнями — важко сказати, що це було — і Росія забрала на свій бік серед інших аферистів і хакерів, які перебували у в’язницях різних країн, зокрема, Сполучених Штатів. Саме через дії, які фактично створювали умови для роботи спецпідрозділу генерального штабу, тобто військової розвідки Російської Федерації. Фактично всі хакери, які працюють із території Росії, перебувають під контролем або військової розвідки, або ФСБ”, — каже він.
Експерт із національної безпеки наголошує, що у разі потреби російські спецслужби мають важелі, щоб умовно цивільні хакери працювали на користь РФ.
“Тільки в такому разі їм дозволяють підзаробляти гроші на фішингу, тобто на крадіжці тих чи інших інформаційних можливостей та грошей із карток у країнах Заходу. Але якщо треба працювати на користь, як вони кажуть, держави російської, то вони повинні просто підключатися до тих чи інших операцій і працювати на користь військових Росії. Тому там важко поділити, хто за що відповідає: хто цивільний, хто військовий”, — вважає Віктор Ягун.
Читайте також: Таллінн давно є однією з основних цілей російських хакерів — причини пояснив Ягун
Нагадаємо, Таллінн розкрив, що Москва стояла за серією кібератак, спрямованих на кілька естонських міністерств у 2020 році, серед них — на Міністерство закордонних справ. Прокуратура Естонії домагалася арешту трьох російських офіцерів, зараз вони перебувають у міжнародному розшуку. Також силові структури країни підтримали американське розслідування більш масштабних російських кібератак.
Читайте також: Російські хакери націлені на західну допомогу Україні: розвідка Нідерландів випустила попередження