Уряд РФ планує поставити в Україні проросійського лідера, – CNN

Фото Facebook Євгенія Мураєва

Міністерство закордонних справ Великої Британії 22 січня зробило заяву стосовно наявності у нього інформації про те, що російський уряд планує “поставити у Києві проросійського лідера, оскільки він розглядає можливість вторгнення та окупації України”.

Про це повідомляє CNN, інформує UA.

“Як потенційний кандидат розглядається колишній депутат українського парламенту Євгеній Мураєв”, – повідомили в управлінні у справах співдружності та розвитку Міністерства закордонних справ Великої Британії.

Мураєв сказав, що “нічого коментувати” щодо звинувачень, оскільки він є громадянином України та все ще перебуває під російськими санкціями.

Далі в заяві було названо ще чотирьох колишніх українських чиновників.

“У нас є інформація про те, що російські спецслужби підтримують зв’язки з багатьма колишніми українськими політиками:

  • Сергієм Арбузовим, першим заступником прем’єр-міністра України з 2012 по 2014 рік та виконуючим обов’язки прем’єр-міністра у 2014;
  • Андрієм Клюєвим, першим заступником прем’єр-міністра з 2010 по 2012 рік та керівником апарату четвертого президента України Віктора Януковича;
  • Володимиром Сівковичем, колишнім заступником голови Ради національної безпеки та оборони України (РНБО);
  • Миколою Азаровим, прем’єр-міністром України з 2010 до 2014 року.

Деякі з них мають контакт з офіцерами російської розвідки, які зараз беруть участь у плануванні нападу на Україну”, – йдеться у заяві британського зовнішньополітичного відомства.

Росія відкинула звинувачення у тому, що планує напасти на Україну.

Рано вранці у неділю Міністерство закордонних справ Росії закликало міністерство закордонних справ Великої Британії “припинити займатися провокаціями”. Про це повідомило державне інформаційне агентство ТАСС.

“Дезінформація, що розповсюджується МЗС Великої Британії, є ще одним свідченням того, що саме країни НАТО на чолі з англосаксами нагнітають напруженість навколо України. Ми закликаємо МЗС Великої Британії припинити провокаційну діяльність, облишити поширювати марення і зосередитися на вивченні історії татаро-монгольського іга”, – сказав ТАСС представник МЗС Росії.

CNN звернувся до Міністерства закордонних справ Великої Британії за додатковими коментарями щодо його заяв, а також за підтвердженнями, але в міністерстві відповіли, що не коментуватимуть далі.

“Інформація, опублікована сьогодні, проливає світло на масштаби російської діяльності, спрямованої на підрив України, і дає уявлення про мислення Кремля. Росія має знизити ескалацію, покласти край своїм кампаніям агресії та дезінформації і піти шляхом дипломатії”, – заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

CNN також звернувся за коментарями до Держдепартаменту США та Білого дому.

Джерело, поінформоване про дані американської та британської розвідок, підтвердило, що США мають такі ж докази, що і Велика Британія, стосовно змови Росії з приводу встановлення “дружнього уряду” в Україні.

“Так, ми бачили розвіддані про те, що Росія шукає способи звести до мінімуму війну, що тривала. Це містить такі речі, як встановлення “дружнього уряду” і використання своїх шпигунських агентств для розпалювання інакодумства”, – сказало джерело.

Офіційна представниця Ради національної безпеки США Емілі Хорн висловила солідарність з Україною, оскільки Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що має інформацію про те, що російський уряд планує встановити в Україні проросійського лідера, назвавши цю змову “глибоко тривожною”.

“Така змова викликає глибоке занепокоєння. Український народ має суверенне право визначати своє майбутнє, і ми підтримуємо наших демократично обраних партнерів в Україні”, – сказала Хорн.

Прямий ефір