Уповноважений президента: У кожній області має бути програма з психіатричної допомоги ветеранам

Фото Укрінформ

У кожному регіоні України має бути спеціальна програма з психіатричної допомоги колишнім учасникам бойових дій.

Про це сказав уповноважений президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко під час форуму “Ветеран – громаді: потенціал, помножений на довіру” в Краматорську, повідомляє UA.

Він визнав велике упущення у психіатричній допомозі, що йде втрата наших бійців.

“У нас є сумна статистика суїцидів, от коли ця бригада не доїжджає, не встигає, ми кажемо: немає АТОвця. А хто винен? Бо якраз немає таких програм. Немає такої програми по всіх регіонах, я можу на пальцях порахувати, де така програма є. Так, Луцьк, зараз в Києві буде створена така бригада. Така бригада є в Київській області”, – сказав Свириденко.

Уповноважений додав, що реабілітація ветерана має бути комплексною, не можна розглядати її однобоко.

“Відновлення було несвоєчасне. І нам доводилося своїм прикладом показувати, що реабілітація можлива. Коли нас возили в інші країни, і ми привозили різні методики, і це дійсно мало втілюватись в зміни до законів, постанов. І я скажу, що це було дуже ефективно”, – розповів він.

До слова, від початку доби 10 грудня з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню, 1 з яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Читайте також: В Україні запрацювала “гаряча лінія” для постраждалих від домашнього насильства

Прямий ефір