Уникнути мобілізації в Росії: адвокат розповів, коли потрібно звертатися до юристів

Мобілізовані у Ростові-на-Дону. Фото: kavkazr.com

З початком мобілізації в Росії побільшало випадків, коли люди звертаються до юристів за допомогою, але часто вони роблять це дуже пізно. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив адвокат та правозахисник Микола Полозов.

“Кількість звернень різко зросла. Причому на самому початку мобілізації влада навіть лякала адвокатів якимось переслідуванням, якщо адвокати даватимуть “неправильні поради”. Щодо дій самих мобілізованих, то часто, на жаль, вони чи їхні родичі звертаються до юристів постфактум. Вже після того, як вони пройшли медкомісію та їх відправили до частини”, — зазначив Полозов.

За його словами, головна помилка полягає в тому, що мобілізовані здійснюють контакт із військкоматом, беруть до рук повістки, розписуються в них, а цього робити не можна в жодному разі.

“Але вже навіть за тими, кого мобілізували, кого відправили до розташування частин, а можливо, навіть і на фронт є звернення, зокрема до прокуратури, до судів з боку адвокатів. У тому випадку, якщо мобілізацію було проведено з порушеннями, якщо людина мала відстрочку чи не придатність, але її не оглянули, не провели медкомісію, автоматично записали до мобілізованих та відправили до частини. Кількість таких випадків різко зросла”, повідомив Полозов.

Читайте також: Хто в РФ може масово вийти на протести — думка аналітикині (ВІДЕО)

Прямий ефір