Українці будуть отримувати збільшені компенсації за відключення електрики

Фото з сайту epravda.com.ua

Національна комісія з регулювання ринку електроенергії та комунальних послуг внесла зміни до стандартів якості постачання електроенергії та компенсацій споживачам за порушення цих стандартів.  

Про це повідомляє UA з посиланням на НКРЕКУ.

Згідно з повідомленням, максимально допустимий період відсутності електрики хоча б в одній фазі трифазної лінії через відключення скорочений з 24 годин до 22 годин на місяць, але не більше 12 годин поспіль влітку і 6 годин – взимку.

При перевищенні тривалості відключення побутовий споживач має право вимагати компенсацію в обсязі 200 грн, плюс 50 грн за кожну наступну годину без електрики. Для споживачів – юридичних осіб компенсація становить 600 грн.

На рік обленерго дозволяється проводити 11 планових відключень, 7 аварійних для міст і 9 аварійних для сіл.

НКРЕКУ окремо прописала граничні терміни відключення електроенергії для великих ремонтних робіт, таких як заміна лінії, під час яких допускається максимальний термін відключення на 24 години влітку і 8 – взимку (було 48 годин).  При відсутності електрики більше ніж 24 години поспіль сума компенсації збільшена з 200 до 300 грн.

Також, при перевищенні термінів усунення причин неякісних постачань електроенергії, сума компенсації збільшується зі 100 до 200 грн.

За даними НКРЕКУ, у 2020 році більш як 34 тисячам споживачів виплачено компенсації за відсутність електрики на суму 3,2 млн грн, у першому півріччі 2021 року – 4 млн грн.

Нові стандарти якості постачань електроенергії вступили в дію з 1 серпня 2021 року.

Читайте також: Культура, енергетика, молодіжна політика: Україна та Литва підписали двосторонні документи.

Прямий ефір