Український фільм “Стоп-Земля” отримав “Кришталевого ведмедя” Berlinale

Фото Держкіно

Створений за підтримки Держкіно повнометражний ігровий фільм української режисерки Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав нагороду “Кришталевий ведмідь” від Юнацького журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus як найкращий повнометражний фільм. Це одна із найбільш вагомих нагород фестивалю, та є першою для українського фільму в цій категорії.

Про це пише UATV із посиланням на Держкіно.

“Фільм переконливо висвітлює різноманіття важливих тем, які зрозумілі нам як молодим людям. Платонічна любов, квір, солідарність та психологічний стрес посилюють ефект фільму як автентичної історії про дорослішання. Завдяки техніці творчої візуалізації та художній формі стає зрозумілим, як наше покоління мріє, відчуває і переживає життя. Меседж фільму переконує нас, що мати певні страхи – невід’ємна частина нашого життя. Все для того, щоб насолоджуватися найбільш захоплюючими роками молодості”, – зазначило Юнацьке журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus.

Сценарій фільму написала режисерка Катерина Горностай.

“Стоп-Земля” – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.

За два тижні, 9 та 10 червня, фільм покажуть у кінотеатрах Берліна в межах другої частини цьогорічного Берлінале.

Кінотеатральний реліз фільму в Україні планується у другій половині 2021 року.

Раніше два українські фільми отримали нагороди на фестивалі в Ризі.

Читайте також: Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” отримав приз на кінофестивалі в Сіетлі

Прямий ефір