Українського режисера затримали в Італії на запит РФ: МЗС намагається його звільнити (ВІДЕО)

Фото Facebook Eugene Lavrenchuk

В Італії на запит Росії затримали українського режисера Євгена Лавренчука. Трапилося це ще 17 грудня, але про затримання стало відомо лише напередодні.

Про це повідомляє UA.

Євгену Лавренчуку суд Неаполя вже обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на час розгляду запиту про екстрадицію до Росії.

В українському Міністерстві закордонних справ у коментарі телеканалу “Дом” повідомили, що Лавренчуку допомагає Генеральне консульство України в Неаполі. 31 грудня режисера відвідав консул.

“За сприяння генерального консульства громадянину було надано адвоката. Наразі консули і адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями для з’ясування всіх причин затримання Євгена Лавренчука та захисту його законних інтересів. Консули підтримують зв’язок з адміністрацією пенітенціарної установи і рідними й тримають справу на особливому контролі”, – зазначив речник МЗС Олег Ніколенко.

Мати затриманого режисера сподівається, що Італія не екстрадує його до Росії. Про це Ірина розповіла виданню “Радіо Свобода”. За її словами, до 2014 року син працював у Москві, у Польському театрі, який сам і створив. Але з початком бойових дій на Донбасі повернувся до України.

Востаннє Ірина Лавренчук спілкувалася із сином 15 грудня, коли він повертався із Тель-Авіва до Львова через Неаполь. Там його і затримали на запит Росії.

“Він до Італії спеціально не поїхав. Летів з Тель-Авіва до Львова з пересадкою в Неаполі. Я знаю, що сина підтримує українське консульство, є італійський адвокат. Як нам розповів консул, Євген у бойовому настрої. Я не могла уявити таку ситуацію, яка сталася з ним. Я чекаю на повернення сина до України, чекаю, що Італія не видасть його Росії”, – розповіла мати затриманого режисера.

Раніше повідомлялося, що журналіст Роман Цимбалюк виїхав з Москви через загрозу особистій безпеці.

Читайте також: Білоруський суд засудив українця до трьох років колонії за участь у протестах

Прямий ефір