Українська вакцина від коронавірусу може з’явитися через рік (ВІДЕО)

Скрін з відео

Вакцина від коронавірусу українського виробництва може з’явитися через рік. Вчені завершили доклінічні дослідження і переходять до наступної стадії.

За словами президента України Володимира Зеленського, ця вакцина унікальна. Зараз вона проходить тестування, а ось розробляти її українські вчені почали з першого дня пандемії.

“Ми не можемо говорити про все, тому що повинні відбутися клінічні дослідження. Це правда, ми не маємо права. Вона, скажу правду, унікальна. Вона унікальна, тому що не така, як інші”, – зазначив глава держави.

Ціна питання – 150 мільйонів гривень. Приблизну вартість виготовлення української вакцини озвучили в Міністерстві охорони здоров’я. Над розробкою власного препарату від COVID-19 працюють в багатьох країнах світу, але поки – безрезультатно.

“У світі немає місця, де вакцину можна закупити. У світі вакцини на сьогоднішній день не існує. Усі компанії проводять випробування, перебувають на третій стадії клінічних випробувань. Весь світ в очікуванні того, яка компанія перша закінчить відповідний процес випробування”, – зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Вакцина насправді відрізняється від тих, що проходять тестування за кордоном, кажуть вчені. Стверджують, препарат безпечний і ефективний.

Тестування займе від дев’яти місяців до року, кажуть у МОЗ. Втім, готові закуповувати вакцину за кордоном у разі, якщо там вона з’явиться раніше.

Читайте також: Жодних переговорів щодо російських вакцин проти COVID-19 Україна не веде, – МОЗ

Прямий ефір