Українська армія добре підготовлена та працює дуже ефективно — у США оцінили боєздатність ЗСУ

Андреа Калан. Фото: dw.com

Українська армія дуже ефективно використовує передану міжнародними партнерами зброю. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.

“Те, що ми бачимо, це те, що в Росії величезна армія, але непідготовлена і неефективна. Ми бачимо, що українська армія дуже ефективно працює. Навіть попри те, що вона набагато менша за кількістю людей, ніж у Росії. Українська армія більш підготовлена, має можливості дійсно застосувати ту зброю, те обладнання, яке отримує з США і від наших партнерів, і захищає свою територію. Ось це те, що російська армія не має. Російські солдати навіть не знають, чому вони воюють, а українські військові воюють, щоб захищати свою країну та свої домівки”, — сказала Калан.

Вона назвала цирком проведення Росією псевдореферендумів, і нагадала, що США не визнають анексії захоплених РФ територій чотирьох областей.

“Україна може використати будь-які сили, щоб отримати контроль над своєю територією і щоб боротися з російською агресією”, — заявила Калан.

Щодо перспектив членства України в НАТО, вона зазначила, що в цьому питанні принцип відкритих дверей залишається незмінним.

“Будь-яка країна може попросити вступ до НАТО. І ці країни, які прагнуть приєднання, вони показують, що можуть розширити можливості НАТО. Для цього існує певний процес, і всі країни продовжуватимуть дотримуватися цього процесу. Тому США підтримують політику відкритих дверей”, — сказала Калан.

Читайте такожПитання вступу до НАТО залежить не так від формальних вимог, як від позиції держави, — експерт

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Кремлі на церемонії “приєднання” до РФ тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав Київ “сісти за стіл переговорів”.

Прямий ефір