Україні необхідні зенітно-ракетні засоби ППО для знищення ворожих повітряних цілей, — військовий експерт

Ігор Романенко. Скріншот: uatv.ua

Українським Силам оборони за минулу добу вдалося збити одразу два російські вертольоти Ка-52. Це сучасні машини, які росіяни виробляють самі, чим дуже пишаються. Такими вертольотами окупанти можуть, зокрема, вражати західну техніку, яку Україна отримує від партнерів. Про це сьогодні, 18 серпня, сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Ка-52 — це досить сучасний гелікоптер із можливостями, які дозволяють, на жаль, знищувати ту іноземну техніку, що нам надали до наступу. Росіяни дуже пишаються, якщо десь щось цими вертольотами вдається знищувати — “Бредлі”, “Леопарди” чи іншу техніку. Це серйозні машини, які росіяни роблять у себе”, — сказав Романенко.

За його словами, українські військові вже мало не половину цих російських машин знищили.

“Останні два випадки — зенітно-ракетним комплексом Повітряних сил ЗСУ під Бахмутом знищено один вертоліт, і переносним зенітно-ракетним комплексом під Роботиним (Запорізька область, — ред.)”, — уточнив гість ефіру.

Але загалом подібні завдання виконувати українським військовим дуже складно, тому що переносний зенітно-ракетний комплекс має меншу дальність, ніж, наприклад, дальність застосування зброї з цих же вертольотів Ка-52, доповнив Романенко.

“Тому ми шукаємо шляхи розв’язання таких питань. Перше — щодо завдання ударів під час наступу. І тут, на жаль, наші можливості обмежені. А по-друге — і в обороні, і в наступі війська мають бути прикриті. Українським військовим необхідні зенітно-ракетні засоби протиповітряної оборони. Адже всі завдання лише переносними комплексами виконати неможливо. Нам потрібні засоби, які б могли працювати на кшталт IRIS-T, тільки, можливо, більш мобільні. І у більших кількостях”, — сказав Романенко.

Він нагадав, що Німеччина нещодавно передала Україні дві пускові установки Patriot PAC-3, а потім IRIS-T.

“Звичайно, ми їм дякуємо за це. Але я хотів би сказати, що якщо це просто пускові установки, це як запчастини. Оскільки вогнева одиниця, яка знищує повітряні цілі, є складом зі станції командного пункту, пускової установки, хоча б однієї, з ракетами. А якщо додавати пускові установки, то дещо збільшиться можливість зі знищення, але не більше. Це не нові засоби для знищення, які нам вкрай необхідні. Якби дали дві батареї зенітних ракетних комплексів IRIS-T, от тоді б це було те, що могло би працювати на певних напрямках самостійно”, — зазначив експерт.

Читайте також: Пакет військової допомоги на 300 млн дол. надасть Україні Швеція

Як повідомлялося раніше, протягом доби українська авіація завдала семи ударів по районах зосередження особового складу, озброєння і військової техніки супротивника і двох — по зенітно-ракетних комплексах.

Прямий ефір