Україна висловила протест проти направлення РФ 103-го “гумконвою” в ОРДЛО

Фото з сайта ukrinform.ua

14 жовтня Росія вчергове незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 103-й так званий “гуманітарний конвой”. МЗС України висловлює рішучий протест у зв‘язку з продовженням РФ протиправної практики направлення на територію України “гуманітарних вантажів”.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт МЗС.

В повідомленні йдеться, що “гумконвой” був направлений  без офіційної згоди України, з порушенням українського законодавства, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги.

Переміщення відбулося через непідконтрольну уряду України ділянку державного кордону України, через російські прикордонні пункти пропуску “Донецьк” та “Матвєєв Курган”.

Відсутність законних підстав унеможливила передбачене українським законодавством його обов’язкове оформлення представниками прикордонних та митних органів України.

У цьому зв‘язку МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту із вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України.

Нагадаємо, українська делегація в Тристоронній контактній групі закликала Росію відновити пропуск через контрольний пункт в’їзду-виїзду пенсіонерів та інвалідів для отримання пенсій і вакцинації від коронавірусу. Російська сторона відмовилася.

Читайте також: РФ зірвала роботу гуманітарної підгрупи ТКГ щодо Донбасу, – українська делегація

Прямий ефір