Україна стала складовою оборонної структури ЄС: проміжні підсумки саміту в Брюсселі підбив спецкор FREEДОМ

Скріншот: uatv.ua

Дводенний саміт країн-членів Європейського Союзу триває у Брюсселі (Бельгія). На засіданні Європейської ради напередодні виступив президент України Володимир Зеленський. І з огляду на заяви європейських лідерів, його почули. Про це, підбиваючи проміжні підсумки саміту, сказав спецкореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ у Європі Віталій Сізов у прямому включенні з місця подій.

“Було схвалено механізм спільних закупівель [боєприпасів]. Учасники саміту засудили військову підтримку Росії Іраном та Білоруссю, також було схвалено ініціативу щодо продовження санкцій та граничної ціни на нафту”, — розповів спецкор FREEДОМ.

Він зазначив, що хоча в ЄС продовжує діяти “інерція бюрократії”, його рішення на підтримку України є безпрецедентними.

“За підсумками цього форуму можна заявити, що Україна стала складовою оборонної структури Європейського Союзу, бо навіть 1 млн снарядів — безпрецедентна цифра. Це означає, що військова промисловість Європейського Союзу орієнтуватиметься на Збройні сили України як складову загальної колективної безпеки. А це на роки вперед, це дасть інерцію, це втягуватиме інші галузі економіки, інші структури, інші сфери”, — наголосив Віталій Сізов, зазначивши, що це також є частиною євроінтеграції України.

За його словами, у ЄС багато думок щодо підтримки України, але досягнення консенсусу щодо тих чи інших рішень акцентує, що “критична ситуація змусила всіх працювати разом”.

Читайте також: Важливо не затягувати зближення України та ЄС: звернення Зеленського до Європейської ради

Нагадаємо, у четвер, 23 березня, у Брюсселі стартував саміт країн-членів ЄС, головна тема якого — збільшення допомоги Україні. На початку тижня міністри закордонних справ та міністри оборони країн ЄС погодили історичне рішення щодо виділення 1 млн снарядів протягом наступного року. На саміті обговорюються питання їхньої стабільної доставки в Україну. У фокусі також питання санкцій проти РФ і проміжний ефект відмови від нафти й газу країни-агресора.

Читайте також: “Путін — терорист”: у Брюсселі відбувся мітинг на підтримку України (ВІДЕО)

Прямий ефір