Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи, – заява МЗС

Фото UA

Сьогодні, 24 жовтня, світове співтовариство відзначає 76-ту річницю заснування Організації Об’єднаних Націй. Як одна із держав-засновниць ООН, Україна підтверджує відданість засадам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту організації.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт МЗС.

“Розуміючи важливість забезпечення миру на територіях, де тривають збройні конфлікти, ми готові і надалі посилювати внесок у справу утвердження міжнародного миру та безпеки в складі операцій ООН. Продовжимо проводити цілеспрямовану політику протидії зухвалим спробам окремих держав підірвати закріплений Статутом ООН світовий порядок, нав’язати міжнародному співтовариству логіку агресії і реваншизму, переписати світову історію”, – йдеться у заяві МЗС.  

У відомстві нагадали, що з метою захисту норм та принципів міжнародного права, 23 серпня 2021 року Україна спільно з 46 державами та міжнародними і регіональними організаціями створила Кримську платформу – новий міжнародний формат, спрямований на деокупацію Криму та протидію гібридній агресії з боку Росії.

“Розраховуємо на більш активний та конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючій військовій агресії РФ проти України”, – наголосили у відомстві.   

Також зазначається, що, враховуючи роль ООН у питаннях деокупації Криму, зокрема у контексті ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій щодо територіальної цілісності України, проблеми мілітаризації Криму та щодо захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи.

“Вкрай важливим завданням залишається втілити зусилля з реформування та удосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сьогодення. Україна і надалі готова всіляко сприяти успішності цієї важливої місії”, – додали у МЗС.  

У повідомленні також зазначається, що організації системи ООН, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН), продовжують відігравати важливу роль у підтримці курсу соціально-економічних реформ в Україні, досягненні Цілей сталого розвитку, забезпеченні захисту прав людини та верховенства права.

“Одним з найуспішніших прикладів нашого співробітництва є подолання гуманітарних наслідків російської агресії. Готові до подальшої взаємодії у цій сфері для забезпечення потреб постраждалого цивільного населення вздовж лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях”, – йдеться у повідомленні.  

Актуальним напрямом діяльності ООН в Україні є підтримка процесів відновлення та миробудівництва в Донецькій та Луганській областях задля мирної та безпечної реінтеграції окупованих територій та їхніх мешканців, розбудови сталого миру та неповторення окупації.

Нагадаємо, Україна в ООН висловила заяву 40 країн щодо порушення прав людини в Криму.

Читайте також: Україна до кінця року внесе в ООН оновлені резолюції щодо Криму, – президент.

Прямий ефір