Україна подала заявку до НАТО: коли відбудеться обговорення та хто вже підтримав рішення Києва (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Україна подала заявку на вступ до НАТО у відповідь на спроби Росії анексувати українські території. 11 країн-членів НАТО вже підтримали Україну в цьому рішенні. В українському уряді вважають, що країна повністю готова до членства в Альянсі, інформує FREEДОМ

“Ми де-факто союзники. Це вже досягнуто. Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели взаємосумісність зі стандартами Альянсу, вони є реальними для України — реальними на полі бою і в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо один одному, допомагаємо один одному та захищаємо один одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоби зробити це де-юре. За процедурою, яка буде відповідати нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У прискореному порядку”, — заявив український президент Володимир Зеленський.

Заявку України про членство в Альянсі публічно підтримали вже 11 із 30 країн-членів НАТО.

“Ми вже не одні. Нас прилюдно підтримали 11 країн, серед яких — Канада, Польща, Словаччина, Чехія, Румунія, Литва, Естонія, Латвія, Хорватія, Чорногорія, Північна Македонія. Збираємо далі голоси усією країною. Ми обов’язково досягнемо свого. Навіть якщо наші цілі здаються комусь нереальними чи надто амбітними. Світ змінився. Це ми його змінили. І у цьому світі наша країна займе гідне місце”, — зазначив народний депутат України Давид Арахамія.

На думку президента Латвії, Україна готова стати повноправним членом НАТО та зможе посилити його оборонні здібності.

Однак не всі держави за членство України в НАТО. Президент Болгарії відмовився підтримати прискорений вступ нашої країни до Альянсу.

У США заявили, що поки що зосереджені на тому, щоб підтримувати Україну всім необхідним для захисту від російського вторгнення.

4 жовтня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг отримав офіційну заявку України про бажання стати членом НАТО. Наступним етапом стане обговорення цієї заявки на рівні Північноатлантичної ради, тобто на рівні послів держав-членів НАТО у Брюсселі.

Посол України в НАТО Наталія Галібаренко повідомила, що обговорення заявки України на вступ до НАТО, ймовірно, відбудеться 12-13 жовтня, тоді відбуватиметься зустріч у форматі “Рамштайн”.

Читайте також: Розпад, “часткова монголізація”, позбавлення ядерної зброї, прихід демократичної опозиції: про Росію після Путіна говоримо з експертами

Прямий ефір