Україна очолила стратегію ЄС для Дунайського регіону

Фото: ukrinform.ua

Україна взяла на себе головування у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.

Урочиста передача головування Україні від Словаччини відбулася 27 жовтня під час завершення 10-го щорічного форуму Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR), який відбувся 26-27 жовтня у Братиславі (Словаччина).

Україна взяла на себе зобов’язання головування на 1 рік – до листопада 2022 року. Головна мета – визначати пріоритетні напрями співробітництва країн у межах ініціативи.

На форумі у Братиславі заступник міністра розвитку громад та територій з європейської інтеграції Ігор Корховий зазначив, що головування України фокусуватиметься на посиленні взаємовигідної співпраці країн Дунайського регіону.

“Ми працюватимемо над тим, щоб знайти взаємовигідну ситуацію, щоб усі могли бути ефективними та результативними. Україна має щось отримати, і Стратегія ЄС також має щось отримати від України”, – сказав Корховий.

Ще однією з головних цілей є розв’язання важливих проблем змін клімату та глобального потепління.

Зелена трансформація та декарбонізація – це один із тематичних пунктів нашої програми та одне з ключових питань на наступний рік”, – заявив Корховий.

У межах ініціативи країни Дунайського регіону планують обмінюватися досвідом та знаннями у різних галузях. Таким чином Україна може поділитися досвідом у сфері цифровізації та повчитися у країн Західних Балкан, які на крок попереду щодо євроінтеграції.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що надання європейської перспективи Україні, яка поділяє спільні цінності з Європейським Союзом, буде логічним та очікуваним кроком, і задля досягнення цієї мети наша країна наполегливо працюватиме разом з усіма державами ЄС.

Читайте також: ЄС не викреслює Україну зі списку країн “зеленої” зони, – МЗС

Прямий ефір