Україна не визнає укази Кремля щодо “паспортизації” Донбасу, – МЗС

Фото Укрінформ-UATV

МЗС України рішуче засуджує нову спробу російської влади поширити спрощений порядок прийняття до громадянства РФ на українських громадян – жителів Донецької та Луганської областей України.

Про це йдеться в заяві відомства.

У МЗС зазначили, що дії російської сторони є неприхованим втручанням у внутрішні справи України як незалежної і суверенної держави, серйозною загрозою безпеці на всьому європейському континенті.

“Симптоматично, що цю провокацію зроблено у відповідь на ініціативи української сторони з деескалації ситуації. Незважаючи на численні заяви про прагнення якнайшвидшого встановлення миру, Кремль своїми діями демонструє відвертий намір продовжувати гібридну війну проти України. Наголошуємо, що кремлівські укази щодо “паспортизації” не визнаватимуться українською стороною”, – сказано в повідомленні.

МЗС України також вимагає від російської сторони невідкладно скасувати всі агресивні рішення щодо України та усунути їхні негативні наслідки.

“На фоні зазначених дій Кремля МЗС уже підготувало на розгляд РНБО України перелік заходів для захисту національної безпеки, законних прав та інтересів громадян України відповідно до міжнародного права та законодавства України. Вимагаємо від Росії припинити торпедувати мирні зусилля в Нормандському форматі і у Мінському процесі, натомість розпочати виконувати взяті на себе зобов’язання”, – додали у відомстві.

Раніше повідомлялося, що в Офісі президента України висловили обурення через підписання президентом РФ указу про спрощений порядок надання російського громадянства українцям, які живуть чи раніше жили на Донбасі.

Прямий ефір