Україна на день втрачає 12 “швидких”: кошти на нові машини зібрали в Осло (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В Осло, столиці Норвегії, відбувся благодійний вечір за участю дипломатів. Гроші, виручені під час Diplomatic Charity Event, підуть на закупівлю 12 машин швидкої допомоги для України. Про це з місця події інформує шеф-редактор телеканалу FREEДОМ Олексій Мацука.

“Ми знаємо, що через бомбардування Україна в день втрачає приблизно 12 “швидких”. Таким чином, наша акція — це невеликий внесок, який зможе зробити Норвегія в гуманітарних цілях. Крім того, нещодавно було відправлено п’ять великих медичних автобусів для військових потреб, і ми відправили вже понад 70 “швидких” в Україну за сприяння посольства. А також передали дуже багато медичного дорогого обладнання. Тому сподіваюся, що й надалі нам вдасться підтримувати такий стійкий тренд, нарощувати гуманітарну допомогу від Норвегії Україні”, — зазначила тимчасова повірена у справах України в Норвегії Лілія Гончаревич.

Глава парламенту Норвегії Масуд Гараххані запевнив, що його держава і далі допомагатиме Україні.

“У відповідь на вторгнення Росії норвезький уряд ухвалив багато рішень, щоб надати Україні як військову і цивільну, так і гуманітарну допомогу. Як глава норвезького парламенту, я обговорив це з колегами по парламенту, і ми продовжуємо допомагати Україні. Міжпарламентська дипломатія важлива в ці дні для обміну інформацією та пошуку рішення, щоб підтримати Україну всіма можливими способами”, — сказав він.

Закупівлю машин швидкої допомоги організовуватиме організація “Українська громада Норвегії”.

“Це ініціювали польське посольство в кооперації з українським посольством у Норвегії, наші жінки-посли. І ми, як організація “Українська громада Норвегії”, написали проєкт [щодо придбання машин швидкої допомоги], щоб закуповувати їх або в Норвегії, або в інших країнах. Наш проєкт переміг. Гроші за продані квитки йдуть на його реалізацію”, — розповіла представниця “Української громади Норвегії” Тетяна Бондаренко.

Масуд Гараххані нагадав, що за оцінками верховного комісара ООН у справах біженців, більше ніж 7 млн осіб залишили Україну, а 6,5 мільйонів є внутрішньо переміщеними особами.

“Зима близько. Важлива інфраструктура в Україні була атакована і, найімовірніше, зазнаватиме атак і далі. Звичайні люди стануть жертвами, якщо росіяни найнелюдянішим чином вирішать використовувати опалення як зброю. Страждання на українській землі великі й майже незбагненні для тих із нас, хто дивиться збоку. Тому будь-який внесок, який може допомогти найбільш постраждалим, має величезне значення”, — підсумував глава парламенту Норвегії.

Читайте також: Підготовка військових і високоточна зброя: про норвезьку допомогу говоримо з тимчасовою повіреною у справах України в Норвегії Лілією Гончаревич

Прямий ефір