Україна – на 74 місці за рівнем верховенства права

Фото Укрінформ

Україна посіла 74 місце за рівнем верховенства права серед 139 країн світу, покращивши свої показники одразу на п’ять позицій.

Про це йдеться у звіті World Justice Project – міжнародної організації громадянського суспільства, що опікується просуванням верховенства закону в усьому світі, повідомляє UA.

Водночас Україна посіла 7 із 14 місць у регіоні Східної Європи та Центральної Азії.

При цьому в трійку країн із найкращим рівнем дотриманням прав цьогоріч увійшли Данія, Норвегія та Фінляндія. Демократична Республіка Конго, Камбоджа та Венесуела, РБ мали найнижчі загальні показники верховенства права.

На тлі пандемії COVID-19 дотримання принципу верховенства права погіршилась у понад половині світу. При цьому найгірша ситуація спостерігається у сфері обмеження урядових повноважень, громадського простору, своєчасності правосуддя та відсутності дискримінації.

“Враховуючи негативні тенденції у багатьох країнах, цьогорічний Індекс верховенства права WJP має стати тривожним сигналом для всіх нас. Верховенство права – це основа спільнот справедливості, можливостей і миру. Зміцнення цієї основи має стати пріоритетом на найближчий період відновлення після пандемії”, – сказав співзасновник і генеральний директор WJP Білл Нейком.

За даними правозахисників, найбільше покращення верховенства права за останній рік спостерігалось в Узбекистані (4,1%), Молдові (3,2%) та Монголії (2,0%). Країнами з найбільшим падінням верховенства права за останній рік стали Білорусь (-7,5%) та М’янма (-6,3%). Нігерія, Нікарагуа, Киргизька Республіка та Аргентина посідають третє місце за падінням (-3,7%).

До слова, суддя Верховного суду Олег Ткачук зазначив, що тривалість розгляду справ – це одна з головних проблем нинішньої судової системи. Є випадки, коли судовий процес на різних рівнях триває сумарно до 10 років.

Читайте також: Київ лідирує в рейтингу Forbes за легкістю ведення бізнесу

Прямий ефір