Ударні гвинтокрили для ЗСУ — очікуваннями поділилися українські захисники (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські пілоти розраховують отримати ударні вертольоти США після схвалення постачання танків. У Вашингтоні оголосили, що протягом кількох місяців поставлять Україні 31 сучасний танк Abrams (“Абрамс”) загальною вартістю 400 млн дол. Також президент США Джо Байден подякував Німеччині за рішення надати ЗСУ танки Leopard 2. Тепер про модернізацію озброєння мріють українські пілоти, повідомляє FREEДОМ.

Вони впевнено заходять на віраж, пролітаючи над містом. Більшості пілотів бойових вертольотів немає й 30 років, а вони вже аси. Тільки їхні бойові залізні птахи не молоді й потребують хоча б модернізації. Для початку, каже 28-річний пілот військового вертольота ЗСУ Микола, можна замінити старі некеровані ракети.

“У нас озброєння у вертольотах некероване, типу ракет С-8. Хотілося б щось більш сучасне, більш високотехнологічну, точну зброю, яка не потребує маніпуляцій, які ми здійснюємо. Усім відомо про американські ракети Hellfire (“Хеллфайр”), встановлені на вертольотах Apache (“Апач”). Зрозуміло, що всі мріють про вертольоти “Апач”, Tiger (“Тайгер”) німецький. Будемо сподіватися, що ми до цього прийдемо з часом”, — сказав Микола.

Служать ці хлопці на сході України — у Донецькій області. Новину про постачання Україні танків зустріли з радістю і надією. Тепер вірять, що скоро і їм перепаде нове обладнання.

“Щодо апаратів так, бажаємо кращого. Apache якщо будуть, будемо перенавчатися”, — зазначив пілот вертольота ЗСУ Олександр.

Без посилення авіації важко буде вести контрнаступ і звільняти тимчасово окуповані Росією території, повідомляють військові пілоти.

“Із західного озброєння це некеровані ракети, але які мають систему наведення. Для нашої авіації переобладнати, переоснастити не складе великих проблем. Я думаю, ми і так працюємо ефективно, а тоді буде 100% ефективність”, — каже Олександр.

Українська авіація щодня завдає до 20 ударів по позиціях російських військ уздовж усієї лінії фронту, а з новим озброєнням ця цифра може помітно зрости.

Читайте також: Винищувачі F-16 для України: перспективи передавання сучасної авіації оцінив експерт

Нагадаємо, за словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, Україні для комплексного підходу до контрнаступу потрібні бронетехніка, артилерія та авіація, і західні партнери це розуміють. Він зазначив, що в США існує спеціальна доктрина, коли обов’язкову підтримку просування сухопутних контингентів мають надавати військово-повітряні сили — і літаки, і вертольоти.

Прямий ефір