Пікети, скарги до прокуратури, розголос у ЗМІ — так у Росії працює жіночий антивоєнний рух. Незважаючи на тиск та погрози Кремля, жінки з різних регіонів федерації вимагають повернення своїх чоловіків та синів з фронту, інформує FREEДОМ.
“Настав час діяти, а не думати й чекати, коли всіх порубають у цій кривавій м’ясорубці!” — кажуть дружини мобілізованих на війну в Україну росіян.
Кремль розглядає мобілізованих лише як “гарматне м’ясо”, яким продовжує затикати дірки в обороні, що схудла. Не дивно, що солдатів уже не вистачає. На війну в Україну путінський режим відправляє строковиків.
“Це підстава наших дітей, хлопчиків 18-20-річних. Хіба ні? Так! Нам говорять з телевізора одне, головнокомандувач сказав, що ні, не будуть строковики в зоні СВО, але чомусь насправді це відбувається”, — кажуть у зверненні жінки.
Росіянки регулярно звертаються до військових прокуратур різних регіонів, військових частин, пишуть листи до Кремля, але результату немає: чоловіки та сини гинуть на розв’язаній Путіним війні проти України.
З найманцями у Кремля також великі проблеми. Знущання, побиття, тортури струмом — так ПВК “Вагнер” російського олігарха Євгена Пригожина набирає в’язнів на війну. Про такі способи вербування розповідають родичі засуджених із виправної колонії №37 у Пермському краї.
Жіночий антивоєнний рух доводить, що путінському режиму можна протистояти. Важко, довго, але можливо. Жінки з Курської області домоглися, щоб їхніх мобілізованих чоловіків повернули з фронту до військової частини. Протести матерів та дружин наростатимуть, вважають правозахисники. Жінки об’єднуються та намагаються протистояти тиску.
“Мені надходить купа дзвінків, що тепер командування діє на цих мам психологічно через синів, на синів тиснуть, залякують, кажуть, що якщо твоя мати не заспокоїтися, то скажи їй, ми заберемо у тебе телефон, ми тебе покараємо. Так і знай, що ти страждатимеш через свою матір”, — розповідає правозахисниця з Ради матерів та дружин.
Жіночий антивоєнний рух путінський режим побоюється не дарма. У Росії є приклади, коли жінки, об’єднавшись, змінювали перебіг подій.
“Матері солдатів, дружини це, грубо кажучи, — “марші порожніх каструль”, якщо можна так висловитися. Але така історія зіграла 1918 року, коли лютнева революція почалася саме з такого виступу. І ми бачили в Дагестані, коли масові протести закінчилися відмовою від мобілізації. Вони були побудовані саме на таких людях, саме на таких жінках. Вони дуже розсерджені й готові протестувати з конкретних питань”, — пояснює колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.
Експерти вважають, що жіночий антивоєнний рух може стати першим кроком до формування в авторитарній Росії громадянського суспільства, яке зможе ефективно протистояти диктатурі.
Читайте також: Жінки вимагають повернути чоловіків з війни, але Кремль чинить тиск і на них — деталі (ВІДЕО)