У Росії рейтинги Шойгу падають, позиції Пригожина — зміцнюються (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Невдачі в проведенні так званої “спецоперації” в Україні обнулили рейтинг міністра оборони РФ Сергія Шойгу. Згідно з даними опитування державного Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД, рос. ВЦИОМ), станом на 28 лютого трохи понад 11% опитаних росіян вважають, що міністру все ще можна довірити розв’язання важливих державних питань, інформує FREEДОМ.

Розповіді російських пропагандистів про війну з НАТО, боротьбу з нацистами або захист Росії від міфічних ворогів уже не так успішно впливають на громадську думку. Адже кількість загиблих мобілізованих і відсутність успіхів на фронті говорять куди красномовніше.

“Ми пам’ятаємо створений міф про нібито “другу армію світу”, яка зітре до порошку не тільки Україну, але й балтійські країни з Польщею і мало не перетворить на ядерний попіл США. Коли цей міф виявився фейком, коли насправді російська армія не може нічого зробити, не може навіть Київ захопити, плюс зазнає величезних людських втрат, плюс маса корупційних скандалів у Міноборони та відмашка таким людям, як [хазяїн ПВК “Вагнер”] Пригожин нападати на Міноборони, — це і призвело до надзвичайно низького рівня рейтингів”, — зазначає російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

У підсумку рейтинги тих, хто керує війною проти України, рекордно падають. Так, довіра міністру оборони Сергію Шойгу серед населення Росії в лютому впала до мінімуму за останні 6 років і становить трохи понад 11%. До того ж третій місяць поспіль Шойгу немає і в трійці найпопулярніших російських політиків. Зате тепер він у лідерах антирейтингів.

“Шість років тому рейтинг Шойгу був майже вдвічі вищим за нинішній. На початку війни проти України він теж був досить високим, але на тлі невдач на фронті став знижуватися. Тепер глава Міноборони стабільно входить до трійки лідерів за антирейтингом (чого до війни не траплялося ніколи). За підсумками лютого главі Міністерства оборони не довіряють 4,1%. Його випереджають Володимир Путін (5,3%) і Геннадій Зюганов (7,3%)”, — пишуть журналісти російського Telegram-каналу “Можем объяснить”.

Крім невдач на фронті, рейтинг Шойгу падає і через медійну кампанію засновника приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгенія Пригожина, розгорнуту проти міністра. Пригожин неодноразово звинувачував керівництво відомства у воєнних невдачах, а також у свідомому саботажі поставок боєприпасів для ПВК. А бої за Бахмут, на думку Пригожина, досить яскраво продемонстрували російському суспільству недієздатність російської армії на тлі ПВК “Вагнер”.

“Конфлікт між Міноборони Росії та фінансистом групи “Вагнер” Пригожиним досяг апогею на тлі Бахмутської битви. Міністр оборони Сергій Шойгу і начальник Генерального штабу генерал Валерій Герасимов, найімовірніше, скористаються можливістю, щоб навмисно використати як елітні, так і такі, що складаються з ув’язнених, сили “Вагнера” в Бахмуті, щоб послабити Пригожина і підірвати його амбіції щодо більшого впливу в Кремлі”, — вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Поки рейтинги Шойгу падають, позиції Пригожина зміцнюються. У грудні минулого року, згідно з опитуванням тижневика “Експерт”, Пригожина було названо найвпізнаванішою особистістю “спецоперації”. У лютому Євгеній Пригожин увійшов до десятки найбільш згадуваних у пресі персон системи управління репутацією групи “Інтерфакс”. Одночасно з цим десятку покинув Сергій Шойгу.

“Гадаю, що це результат стратегії Путіна — розділяти та панувати. І коли він відчув невдоволення і в керівництві Міноборони, і на середньому рівні, Путін злякався, що військові можуть вийти з-під контролю. Тому йому важливо послаблювати своє оточення. Тому в нього є Пригожин, Медведєв та інші, які весь час воюють один проти одного, зливають компромат один на одного, нападають. Путіну це подобається. Вочевидь, що в таких умовах і Шойгу буде слабкий, і Пригожин буде слабкий, тому що він отримує удар у відповідь”, — продовжує Дмитро Гудков.

Сьогодні в російському суспільстві все більше закріплюється думка “де перемога — там Пригожин, де поразка — там Шойгу”. У виграші від цієї ситуації залишається Путін. Адже таким чином він переключає увагу суспільства зі своєї персони на баталії між Пригожиним і Шойгу, чим знімає з себе відповідальність за програші на фронті, вважають експерти.

Прямий ефір