У Росії немає систем ПРО, які можуть збивати такі ракети, як ATACMS, — військовий експерт

Ракети ATACMS. Фото: cacds.org.ua

Питання надання ATACMS владнається, і Україна отримає ці далекобійні ракети. Уже навіть були коментарі від відставних американських генералів, що головною ціллю ATACMS буде насамперед тимчасово окупований Росією Севастополь — севастопольська військова база. Таку думку сьогодні, 16 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Павло Нарожний.

“Принципова різниця в тому, що Storm Shadow — це ракета повітряного пуску, запускається з літака. Це проблема №1. Це означає те, що літак має перебувати за зоною дії російської ППО. Приблизно 50-60 км від лінії фронту. Тобто ми від дальності в 300 км, яка є у Storm Shadow, віднімаємо 60 км, отримуємо дальність 240. Друга проблема — це ракета крилата, летить над землею. У неї швидкість до 1500 км на годину максимум. Тобто її чисто теоретично можна збити. Глибоко в теорії російське ППО може збити таку ракету. Звичайно ж, використовуються фальшиві цілі, системи РЕБ тощо. Але все одно якась мікроскопічна частка такої можливості є”, — сказав він.

ATACMS, за словами експерта, — ракета, яка запускається з HIMARS або з MLRS 240. Вона може підійти дуже близько до лінії фронту, аж до 5 км.

“Відповідно, дальність ураження виходить 295 км. Майже всі 300. Другий момент — ця ракета квазібалістична. Вона підіймається на висоту до 25 км, на цій висоті вона летить зі швидкістю три швидкості звуку, тобто набагато швидше, ніж крилата ракета Storm Shadow. Коли вона прилітає до цілі, вона на неї вертикально вниз падає, майже під 90 градусів. І коли вона вже влітає в ціль, у неї швидкість може бути і 5, і 6 швидкостей звуку. У перекладі на людську мову це означає те, що у Росії на поточний момент немає систем ПРО, які можуть збивати такі ракети. Тобто, якщо метою стане, наприклад, Кримський міст, то Storm Shadow якась мікроскопічна ймовірність того, що її зіб’ють, є, а в ATACMS така ймовірність близька до нуля, тобто збити її практично нереально”, — пояснив Павло Нарожний.

Читайте також: Storm Shadow і SCALP не варто порівнювати з ATACMS — розбір військового оглядача

Як повідомлялося раніше, Білий дім веде непублічні обговорення можливого постачання Україні ракет великої дальності ATACMS. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на свої джерела. Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що США поки що не передають Україні таких ракет з “об’єктивних причин”, однак наголосив, що міністерство працює з Вашингтоном щодо цього питання. А ось Франція стала другою країною після Великої Британії, яка вирішила відправити на озброєння Україні ракети великої дальності.

Прямий ефір