У Росії не оголошуватимуть нову хвилю мобілізації, замість цього — осінній призов — деталі від правозахисника

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про осінній військовий призов, який триватиме з 1 жовтня до 31 грудня. В армію заберуть 130 тис. осіб віком від 18 до 27 років. З весни 2024 року призову підлягатимуть чоловіки до 30 років. Під дію нової норми не підпадуть ті, кому виповниться 27 років до кінця 2023 року. Про це сьогодні, 1 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ говоримо з російським правозахисником, прессекретарем фонду “Идите лесом” Іваном Чувіляєвим.

На його думку, російська влада не має наміру оголошувати нову хвилю мобілізації.

“Тактика полягає в тому, що вони схилятимуть людей до підписання контракту і змінюватимуть законодавство, щоб якомога більше людей можна було опрацьовувати, і якомога більше нових контрактників можна було отримати. Тобто призвали людину в армію, з цього моменту вона може підписувати контракт, ну і далі вже відправляти її в Україну. У цьому сенсі — все дуже просто”, — сказав він.

Правозахисник додав, що питання забезпечення російських солдат необхідними ресурсами, включно з озброєнням і продовольством — не в пріоритеті.

“Про це просто ніхто не думає, нікого навіть не хвилює. Тому що важливо не щоб контрактник був одягнений, взутий, ситий і озброєний, а щоб він був. Для “м’ясних штурмів” ані обмундирування, ані зброя не потрібні. Потрібен сам по собі контрактник. Таке завдання перед ними стоїть, решта додасться”, — наголосив він.

На відміну від попередніх, нинішній призов супроводжується запровадженням обмежувальних і репресивних заходів, ухвалених упродовж останніх пів року, починаючи з весни. 

“Ми побачимо, як працюють закони про електронні повістки, як працюють заборони на виїзд, складання єдиного реєстру військовозобов’язаних, заборони на водіння транспортних засобів, накази, укази, правила, пов’язані з тим, щоб здавати закордонні паспорти під час засідання призовної комісії. Це все починає працювати зараз”, — каже він. 

За словами Чувіляєва, не слід очікувати масових від’їздів чоловіків призовного віку з Росії.

“Усі, хто міг виїхати, усі виїхали, — стелю досягнуто. Тепер ті, хто залишився, грають у “Гру в кальмара”: уникають потрапляння на фронт, уникають загибелі, уникають призову, уникають підписання контрактів. Ми допомагатимемо їм грати в цю гру, робитимемо все можливе, щоб вони не загинули, не програли і не опинилися на фронті”, — підсумував прессекретар фонду “Идите лесом”.

Читайте також: Мобілізаційний ресурс Путіна: як змінилося законодавство РФ (ВІДЕО)

Як повідомлялося, у Росії вводяться електронні повістки. Так, юристи рекомендують чоловікам призовного віку за жодних обставин не приходити до військкомату. Якщо ж проігнорувати таку повістку, то громадянину загрожує лише штраф, а мобілізовувати будуть тільки тих росіян, які добровільно прийшли до військкомату.

Прямий ефір