У Росії два союзники — армія, що застрягла під Авдіївкою, і наполовину знищений флот, — Ступак

Іван Ступак. Фото: uifuture.org

Україна за півтора року повномасштабної війни вивела з ладу майже половину Чорноморського флоту РФ, а російську армію зупинила на Донбасі — далі вона просунутися не може. Про це сьогодні, 11 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Кораблі будуть туди [суднобудівний завод “Затока” в Керчі] приходити, швидко ремонтуватися і швидко намагатися розосередитися по різних локаціях, постійно перебуваючи в переміщенні, щоб не бути засіченими українською розвідкою”, — сказав він. 

Спікер акцентував, що майже половина кораблів Чорноморського флоту РФ виведені з ладу, а саме — близько 30.

“Ще 10 кораблів — і буде половина. Тобто, половина Чорноморського флоту буде виведена з ладу, а це настільки морально б’є по самооцінці… Ви згадайте, в Росії люблять хизуватися словами Олександра III, що в Росії тільки два союзники — армія і флот. Але, армія застрягла в районі Авдіївки і ніяк не може вилізти, а флот — регулярно отримує по шиї від сторони, у якої флоту, за великим рахунком, немає”, — наголосив Іван Ступак.

Читайте також: РФ почала виводити кораблі Чорноморського флоту з Криму: які втрати намагаються приховати (ВІДЕО)

Нагадаємо, 4 листопада українська армія завдала ракетного удару по Керченському суднобудівному заводу, потопив і пошкодивши один із найсучасніших кораблів Чорноморського флоту РФ “Аскольд” — носій крилатих ракет “Калібр”. 

Ушкодження отримав і суднобудівний завод “Затока”, у доці якого був корабель. 

Прямий ефір