У Раді безпеки ООН засудили злочини РФ в Україні та закликали Путіна припинити страждання

Антоніу Гутерріш. Фото: un.org

Розслідувати воєнні злочини, скоєні Росією у війні проти України, закликали генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш та міністри закордонних справ низки держав на засіданні Ради безпеки ООН. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на DW.

Гутерріш наголосив, що розв’язана президентом Росії Володимиром Путіним війна рухається “все далі від будь-якої перспективи миру до нескінченного колообігу жахів та кровопролиття”. Загрози Путіна ядерною зброєю генсек ООН назвав неприйнятними.

Крім того, він заявив, що повідомлення, що надходять з окупованих територій, “являють собою “каталог” звірств, до якого входять страти, сексуальне насильство, тортури та інші види нелюдського поводження з мирними жителями та військовополоненими”.

Потерпілі та їхні сім’ї мають право на судовий розгляд та відшкодування збитків, зазначив Гутерріш. Його позицію підтримали міністри закордонних справ держав Євросоюзу, Мексики, Албанії та Ірландії.

Дії російської влади відкрито засудили також держсекретар США Ентоні Блінкен та голова МЗС ФРН Анналена Бербок.

Блінкен наголосив, що дії Путіна демонструють його відкриту зневагу до самої ООН, і йому “не має зійти з рук” те, що події в Україні руйнують міжнародний порядок, який ООН має захищати.

“Передайте президенту Путіну, що він повинен припинити ставити власні інтереси вище за інтереси решти світу, зокрема власного народу”, — заявив Блінкен.

Анналена Бербок, своєю чергою, звернулася до самої Росії.

“Настійливо закликаю Росію: ви не переможете у цій війні, тому припиніть її. Припиніть страждання, припиніть посилати своїх громадян на смерть. Припиніть свої фіктивні “референдуми” — такі ж незаконні, як і ця війна”, — заявила вона.

Міністри закордонних справ Індії та Китаю, які були присутні на засіданні, хоча й не засудили Росію відкрито, закликали до негайного припинення бойових дій і поновлення переговорів між країнами.

Глава МЗС КНР Ван I водночас додав, що переговори мають відбуватися “без попередніх умов”. Раніше Кремль неодноразово вимагав, щоб перед поновленням діалогу Україна ухвалила умови, висунуті Москвою, що Київ розцінював як ультиматум.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров відвідав засідання лише на час власного виступу, під час якого він назвав Україну “тоталітарною нацистською державою” та заявив, що війна Росії проти неї була “неминуча”. Після виступу він залишив зал.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на відхід Лаврова іронічною реплікою: “Я помітив, що російські дипломати тікають так само, як російські солдати”.

Читайте також: Путін відчуватиме тиск від світової спільноти, — Калан про підсумки Генасамблеї ООН (ВІДЕО)

Прямий ефір