У Путіна з’явилася справжня опозиція всередині, якщо вони перетворяться на політсилу, це буде дуже серйозною проблемою, — аналітик

Ілія Куса. Фото: uatv.ua

Смерть президента РФ Володимира Путіна не означатиме миттєвого закінчення війни проти України. Усе тому, що в російського президента нарешті з’явилася справжня опозиція. Але ці люди абсолютно непередбачувані. Гіркін, Кадиров, Шойгу чи Пригожин цілком можуть прийти до влади і, наприклад, від ядерного шантажу перейти до дій. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ заявив головний аналітик центру “Український інститут майбутнього” Ілія Куса.

“Кремль їх боїться. Зокрема тому, що не знає, що з ними робити. Незвіданість завжди породжує страх і він боїться, тому що вперше за довгий час у Путіна з’явилася справжня опозиція всередині, яка може йому щось підказати, і вони можуть на нього тиснути. Вони можуть мати свою думку, яку вони не раз висловлювали з приводу бойових дій, мобілізації, ще чогось. І вони не знають, що з ними робити. Вони перебувають перед дуже серйозною дилемою. І цього вони бояться”, — сказав він.

Аналітик зауважив, що і для України це теж проблема, бо ці люди дуже небезпечні й неадекватні.

“Єдине, чого в них немає, — це те, що вони не єдині. Вони між собою конфліктують, у них якісь розбіжності постійно, у них свої дуже дивні погляди, вони всі дуже амбітні такі, з індивідуальними, так би мовити, підходами до всього, собі на думці. І це добре. Тобто фрагментація цієї такої різношерстої опозиційної ура-патріотичної тусовки поки що не дає їм перетворитися на якусь повноцінну більш-менш політичну силу. Але якщо це станеться, це буде дуже серйозною проблемою не тільки для Путіна, але й для нас. Наприклад, ризик їхнього приходу до влади. Це серйозна проблема для нас, тому що існує ризик, наприклад, приходу до влади менш передбачуваних, менш раціональних, менш зрозумілих узагалі всім людей, які відкрито, наприклад, виступають за застосування тактичної ядерної зброї”, — каже Куса.

Він зазначив, що Путін, як би до нього хто не ставився, зрозумілий на Заході багато років, його знають, у його оточеннях усі знають із 90-х років, більш-менш із ним збудовано навіть якісь неформальні канали діалогу, за якими тривають перемовини.

“Цих людей ніхто не знає. По суті це свого роду, звісно, націонал-більшовики, які дуже достатньо не мають жодних гальм ані у своїй риториці, ані, я підозрюю, у своїх діях. Тому нам варто побоюватися цього сценарію. І це, до речі, зайвий аргумент на користь того, чому відхід Путіна, наприклад, і прихід якихось нових політичних сил у політичну систему Росії — це не гарантія того, що наші проблеми буде розв’язано. Тому що якщо ці проблеми посиляться, це означає, що у нас конфлікт із Росією буде продовжено просто вже з іншими людьми”, — пояснює аналітик.

Також Куса поділився думкою, як ці люди можуть прийти до влади.

“Будь-який уряд після Путіна буде слабким, до нього не ставитимуться з великою довірою, особливо якщо його вважатимуть прозахідним. Якраз це вразливий момент, коли будь-які реакційні радикальні революційні сили, зокрема праворадикальні, вони можуть захопити владу — переворотом, виборами, ще якимось чином, що не має значення. Але ризик у довгостроковій перспективі є — 35-40%. Цей сценарій малоймовірний, моделюючи ситуацію до повномасштабного вторгнення, прихід цих маргіналів взагалі не розглядався. Але війна багато що змінила, і вони отримали істотний приріст соціальної бази і якоїсь підтримки, яка все ще залишається не масовою. Але, тим не менш, вони будуть зростати в міру того, як наростатиме військова істерія і ура-патріотичне мракобісся в Росії”, — резюмував головний аналітик центру “Український інститут майбутнього”.

Читайте також: Путін — вічний президент країни, що воює: експерти дали прогнози щодо майбутніх виборів у РФ

Прямий ефір