У деяких частинах РФ перестануть платити пенсії — економіст про фінансування російських силовиків

Иван Ус. Скриншот: uatv.ua

Гроші з Фонду національного добробуту Росії багато років викрадалися, тепер взяти їх нема звідки. Кремль живе у світі, в якому “все є”, але це тільки на папері, а не насправді. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус.

За його словами, якщо Росія не знайде “чарівної палички”, вона не зможе ні озброїти, ні екіпірувати нових мобілізованих.

“У них не знаходилось коштів під час COVID-19 підтримувати своїх громадян. У них у принципі те, що вони заявляють, у мене велике питання. Росія дуже багато говорила про свій Фонд добробуту. Водночас були витікання про те, що гроші з нього дуже кралися. А знаючи корупцію, яка притаманна Росії, я не здивуюсь, якщо це не маленькі суми викралися звідти. Відповідно, звідки вони візьмуть гроші — це велике питання. Тобто, може, десь якось пошкрябають, на перший період вистачить. Але наявність грошей теж не розв’яже проблеми, бо ось цих усіх мобілізованих, їх треба як мінімум одягнути, взути, а зима вже скоро. А чи має Росія досить одягу? Це питання. Я мовчу навіть про зброю. Оскільки багато хто говорить, що зараз Росія запустила руки в резерви, яких не торкалися протягом останніх років 40-50. І це те, із чим вони пошлють своїх хлопців воювати. Я думаю, що шанси не дуже високі, принаймні якщо не знайдуть якусь чарівну паличку, я не уявляю, як вони зроблять”, — заявив Вус.

Також економіст прокоментував питання фінансування силовиків у РФ.

“На початку я чекаю на те, що в певних частинах РФ, звичайно, найбідніших перестануть платити пенсії. Це питання не наступного року, цьогоріч вже деякі люди під ялинку, як-то кажуть, під Новий рік не отримають пенсій. Для силовиків, звичайно, кошти, мабуть, десь ще є. Але як тільки й ці кошти закінчаться, отут, я думаю, справді буде крах режиму просто тому, що ось опора режиму, якщо вона відчує, що її обділяють, вона може, скажімо так, образиться. І після цього Росія отримає собі в опозицію не лише лібералів, які й так в опозиції, а ще й тих, хто, по суті, був основою режиму, охоронцями режиму. Але там швидше не заплатять пенсії всім пенсіонерам, включаючи московських та пітерських, ніж обділять силовиків. Але з огляду на те, як кошти там витрачаються і зараз дивитимемося, наскільки збільшиться ця витрата коштів, я думаю, що це теж не за великими горами. Це те, що ми побачимо протягом, може, навіть пів року, а може, ще раніше”, — сказав Іван Ус.

Читайте також: Мобілізація протверезить багатьох росіян, але сподіватися на масові протести в РФ проблематично, — Веніславський

Нагадаємо, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що Російська Федерація щодня витрачає на війну в Україні 700 млн дол. Задля фінансування війни Росія урізатиме соціальні бюджетні виплати, хоча бюджет країни вже перебуває в глибокому дефіциті.

Прямий ефір